Çiftlik evindeki atak dehşetinde yeni teferruat geldi! Hortum ve baltayla saatlerce işkence etmişler

Balıkesir’bile bir kol marifetiyle ‘polis güçleri muhbiri’ olduğu gerekçesiyle çiftlik evine kaçırılıp, 1 ay süresince seksüel saldırıya uğradığını ve gördüğü işkence sırasında 4 parmağının kesildiğini belirten G.A. isimli tendürüst kız, şikayetçi oldu. Yapılan çalışmalarda şüphelilerin, çete faaliyetleri zarfında Çıkrıkçı Mahallesi’nde 10 dönümlük yerey üstünde benzeri kom kurduğu, esnafı haraca bağladığı, haracı ödemeyen mağdurlara ve eksantrik kadınlara birlikte burada elektroşok cihazı kullanıp, işkence yaptığı belirlendi. Çeteye yönelik elan geçmiş farklı tarihlerde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 5 gönül tutuklandı.

BALTA VE HORTUMLA İŞKENCE YAPMIŞLAR

Polise şikayetçi olan G.A.’ya Rabia Dilruba Candaş’ın baltayla, firari sakil M.B.’nin hortumla ezinç yaptığı, çete lideri Mehmet Salih Turani’nın ise fiziki yol uyguladığı belirleme edildi.

FİRARİLER ARANIYOR

Soruşturma kapsamında polis güçleri, belirleme edilen gayrı şüphelilere yönelik 13 Aralık’ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında çetenin lideri Mehmet Salih Turanlı’nın üstelik olduğu 7 kişiyi elan gözaltına aldı. Şüphelilerden Mehmet Salih Turani ile Ahmet Hicri Turanlı, M.F. ve Ç.D. tutuklanırken, M.N.T., E.T. ve S.Y. ise adli kontrolle azade kaldı. Şüphelilerden Rabia Dilruba Candaş, C.E.G., M.B. ve F.Ç.’nin yakalanması için üstelik düzentileme başlatıldı. Firari şüphelilerden Rabia Dilruba Candaş’ın, A.Ç.’ye ilgili evde saklandığını belirledi. Evde muhacir kaçakçılığı, resmi evrakta düzmecilik atılmak amacıyla mecmu 16 cürüm kaydı bulunan F.E. operasyon sırasında balkondan atlayıp, bakmak isterken, 4’üncü kattan zemine düştü. Ambulansla Edremit Heybet Hastanesi’ne kaldırılan F.E.’nin belinde kırık oluştuğu tespit edildi. F.E. hastanede tedavi altına alındı. Gözaltına alınan Rabia Dilruba Candaş tutuklanarak cezaevine gönderildi. ‘Yardım ve yataklık’ suçlamasıyla gözaltına alınan A.Ç. ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Özge 3 şüphelinin yakalanması üzere icraat sürüyor.

SIRTINDAKİ EJDERHA DÖVMESİNDEN TEŞHİS ETTİ

Operasyonun ardından azap gören gâh aksiyon yeri sahiplerinin, iş yerlerini çeteye uyarlamak zorunda kaldığı tespit edildi. Bugüne kadar azap gören 4’ü kadın, 14 kişinin korkudan polise ihbarda bulunamadıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin, kaçırdıkları kadınlara eziyet ve cinsel saldırının birlikte cebren metal verdikleri de öğrenildi. Çete üyelerinin çarpma izlerinin görüntüleri ve ezinç videolarıyla farklı kadınları da tehdit ettiği belirlendi. G.A.’nın ise çetenin lideri Mehmet Salih Turani’yı sırtındaki dragon dövmesinden canlandırma ettiği anlatım edildi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE ESRAR YÖN ELE GEÇİRİLDİ

Kom evinde ve belirlenen adreslerde yapılan aramalarda hususi bölmelere gizli 14 tabanca, 21 şarjör, 217 kurşun, 17.2 gram tütün, 13 gram metamfetamin, 15 sentetik hap, 6 tüfek, 4 tüfek şarjörü, 74 tüfek kartuşu ve haddinden fazla sayıda el telefonu ve gümüş kartlar ele geçirildi.

Share: