Çiftçilere arpa tohumu desteği verildi

Osmaniye’da, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü eliyle Düziçi ilçesinde 61 çiftçiye, yüzdelik 75’i atıfet destekli 19 titrem arpa tohumu dağıtıldı.

Vali Erdinç Yılmaz, Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Düziçi Ekincilik ve Orman Müdürlüğünde planlı programda, ilçede dün 5,1 kadar hareket meydana geldiğini anımsattı.

Depremde ufak çapta evlerde çatlaklar oluştuğunu ifade fail Yılmaz, “Bütün 9 ihbar aldık. Arkadaşlarımız alanda. Ben birlikte bugün Çerçioğlu köyümüze giderek çatlaklar oluşan eve, aileyi konuşma edip esbak olsun dileklerimi de ileteceğim. Benzeri kat daha bütün Osmaniyeli hemşehrilerime ve sizlere eski olsun diyorum. Allah bizleri henüz beterinden, nazik felaketlerden, natürel afetlerden korusun.” diye niteleyerek konuştu.

Yılmaz, çiftçilere müteveccih bu kök çalışmaların, ağırbaşlı anlamda devlet desteğinin devam ettiğini gösterdiğini söyledi.

Yerli tohumların geliştirilmesi hususunda Tarım ve Orman Bakanlığının çokça ağırbaşlı icraat yaptığını belirten Yılmayan, “Rastgele güzeşte çağ tarımımızın daha ileriye gideceği, çiftçilerimizin daha güçleneceği bu çalışmaların yapılmasında nazik gayretleri olan, çiftçilerimize bu hizmetleri sunan, sunulmasını sağlayıcı özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tutmak amacıyla bakanımızı, ekincilik teşkilatımızı ve ilçede görev işleyen tarım teşkilatımızın üyelerini kutluyorum. Çiftçilerimize kıvrak, artımlı kazançlar diliyorum.” dedi.

Yılmayan, Osmaniye’yi bir hep adına sunma ileriye taşıyacak çalışmaları ika gayreti süresince olduklarını dile getirdi.

Osmaniye İl Ekincilik ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç üstelik iklim genelinde üretimi arttırmak ve kestirmece 2 bin 600 dekarlık alanda arpa üretimini motive etmek amacıyla 67 titrem rüşvet dağıtacaklarını bildirdi.

Konuşmaların arkası sıra çiftçilere arpa tohumları teyit edildi.

Törene Belediye Başkanı Alper Öner, davetliler ve çiftçiler katıldı.

Share: