CHP’nin 99.Kuruluş Yıl Dönümü Hatay’da Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin 99. bünye yıl dönümü Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Çarpışma’ın eş sahipliğinde EXPO Antakya’üstelik kutlandı.

Yoğun katılımın olduğu kutlamaya, CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Delice ve İsmet Tokdemir, Samandağ B4lefiye Başkanı Bacanak Eryılmaz, CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, İl Kadın Kolları Başkanı Sürgün Haksöz, İl Toyluk Kolları Başkanı Sulh Birim, İlçe Başkanları ve fırka yöneticileri katıldı.

PARLAR: “CHP, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCU SİYASİ İRADESİDİR”

Günün anlam ve önemini anlatan müracaat yapan CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, “9 Eylül 1923’te kurulan CHP 13 Ekim’bile Ankara’yı başşehir car etmiş. Ondan 16 dönme sonraları birlikte Türkiye devletinin idare şekli olan Cumhuriyet Altını zar edilmiştir. Cumhuriyet Altını Ahali Partisi Türkiye Cumhuriyetinin müessis siyasi iradesidir. Asıl kimliği halkçılıktır, devrimciliktir. Barış için savaşçı Gazi Mustafa Kemal Atatürk CHP’nin genel siyasetini de yurtta hazar cihanda sulh kendisine ilan etmiştir. Bugün ortamında bulunduğumuz şartlar karşısında CHP’nin yöneticilerine ve tam üyelerine sakıt görev halktan ve emekten yana politikalarla CHP’yi iktidara çekmek ve demokratik laik cumhuriyete sahip çıkmaktır. Bu manalı günde, 99. bünye sene dönümümüzde bizleri tıpkısı araya getiren Başkanımız Lütfü Cidal’a partim hesabına haddinden fazla teşekkürname ediyorum” dedi.

ŞAHİN: “BİZLER AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN MÜCADELEMİZE BITMEME EDECEĞİZ”

CHP Hatay Mebus Suzan Şahin da “Biliyoruz kim içre bulunduğumuz bu zamanlar 99 yıl önceki zamandan henüz ağırlık değildir. Bizler dini, dili, ırkı ve rengi hangi olursa olsun insanlarımızı ayrıştırmadan birbirimize sarılarak gelişigüzel başarabiliriz. Bizler münevver Türkiye amacıyla mücadelemize bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

GÜZELMANSUR: “İKTİDARA GELİR GELMEZ EGEMENLİĞİ UMUM KENDISINE BÖLÜT VERECEĞİZ”

Cumhuriyet Altını Halk Partisi’nin iktidara emin adımlarla ilerlediğini söyleyen CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur üstelik iktidara geldiklerinde güçlendirilmiş milletvekili sisteme geleceklerini, egemenliği bütün adına bölüt vereceklerini söyledi.

Güzelmansur, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP Umumi Başkanımız Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, becerikli ve oyları ile partimizi ayakta tutan vatandaşlarımıza minnet ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

TOKDEMİR: “CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

CHP Hatay Saylav İsmet Tokdemir ise “Bizler Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan bilahare 18 yıl bağımsızlık mücadelesi verdik. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e ve Cumhuriyet Ahali Partisi’hangi gönül borcu borçluyuz. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Hepinizden ricam lütfen birbirimizi sevelim ve hürmetli olalım. ongun kim Cumhuriyet Altını Ahali Partisi var” diyerek konuştu.

Cumhuriyet Altını Halk Partililer, gecenin ilerleyen dakikalarında bayraklar eşliğinde bütün aynı ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

Katılımcılara künefe ikramında bulunuldu.

Başkan Lütfü Savaş, CHP İl Başkanı Ramiz Parlar, CHP İl Karı Kolları Başkanı Sürgün Haksöz ve CHP İl Cahillik Kolları Başkanı Sulh Vahit’e çiçek verdi.

Yoğun katılımın yaşandığı tün, andaç fotoğrafı çekilmesinin arkası sıra sona erdi.

Share: