CHP Niğde İl Başkanı Erhan Ademiyet: ” Rektör’ü ve Yönetimi Uyarıyorum Derhal Görevine Serencam Verin “

Enes Can Özmen

Niğde Ömer Günahsız Demir Üniversitesi’nde arılık işçisi adına işe başlayan ve 4 sene evvel öğretim yardımcısı, ardından Özel Türlü Müdürlüğü’hangi getirilen Cemal Hatırlı’ın, ekip karşılığı cinsel istismarda bulunduğu sav edildi. Konuyla ait açıklama fail CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem; “Bizlere mevrut WhatshApp yazışmalarında, 2018’dahi katışıksızlık işçisi namına giren, 2020’dahi öğretim yardımcısı yapılan ve 2022’de Hasan Uslu’nun Hususi Çeşit Müdürü adına görev eden Abdurrahim Cemal Etkili’ın cinsî muhtevalı mesajlar attığı gösterilmiştir. Buna güvenerek Whatshapp yazışmalarını ve Whatshapp  telefon numarasını doğrulama ettiğimizde Cemal Saygın’a ilgili olduğunu belirledik”dedi.

Konuyla müntesip açıklama yapan CHP Niğde İl Başkanı Erhan Fakirlik şunları söyledi:

“19 Antrakt pazartesi haset Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ait yaptığımız matbuat açıklaması sonrası, tıpkı avrat arkadaşımız Üniversite’da yaşadığı sorunlarla dayalı attığı tweetler ve mümasil ortamlarından bizlere mevrut Whatshapp yazışmalarıyla, 2018’de katışıksızlık işçisi olarak giren, 2020’bile öğretim görevlisi yapılan ve 2022’da Hasan Uslu’nun Hususi Nev Müdürü adına görev özne Abdurrahim Cemal Saygın’ın tensel içerikli mesajlar attığı gösterilmiştir. Buna istinaden Whatshapp yazışmalarını ve Whatshapp  telefon numarasını konfirmasyon ettiğimizde Cemal Saygın’a ilgili olduğunu belirledik. Bundan iki devir sonraları Cemal Hatırlı için Üniversite rektörü’nün sormaca açtığını öğrendik. Ancak bu soruşturmanın vakit kaybetmeden tayip cezası namına verileceğini duyumunu aldık. Bu şekilde yapılan yazışmaların ve belirtik kadro karşılığı orada etkin bire bir kadına eşeysel ahzüita karşılığı, grup sözü verilerek yapılan yazışmalar mevcuttur.Buna güvenerek derhal Cemal Etkili’ın görevinden çekilme etmesi gerekiyor. Tığ buradan darülfünun yönetimini ve rektör beyi uyarıyoruz. Sizin Cemal Saygın ile mail yoldaş olmanız, onun ayıplama cezası alması ehliyetli bire bir faktör değildir, ahlaksızça yapılan bire bir davranış vardır. Derhal görevinin sonlandırılması gerekir. Bu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi için önemlidir. Orada etkin bütün insanlar için dahi önemlidir.”

Konuyla ilgili adına Niğde Ömer Sili Çipo Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ise olaya ilgili anket başlatıldığı bildirildi. Yapılan açıklamada; “Sonuç günlerde kaynağı/ göndereni belgisiz e-öğün ve içtimai iletişim araçları hesaplarında kayran düzlük iddialara ilişkin adına isnatta bulunulan personelimiz karşı yönetimsel inceleme/ anket başlatılmış olup, tetkik/soruşturma tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

So­ruş­cevelan­ma temel­la­tıl­ma­sı­nın ar­dın­dan Cemal Saygı’nın ye­ri­hangi Tasavvur Doğru­ya­pı’nın özel türlü mü­dü­rü ola­rak atan­dı­ğı be­lir­til­di.

Share: