CHP milletvekilleri ile yurttaş beyninde ‘eski CHP’ tartışması

SİVAS’ta esnaf ziyareti eden Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Umumi Başbuğ Yardımcısı Üstün Öztrak ve Sivas Saylav Ulaş Glokom, kentte esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş ile çarkıt CHP tartışması yaşadı.

Iktisat Masası üzere Sivas’a gelen CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Yüksek Öztrak, CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Ahmet Akış, CHP Umumi Komutan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Antalya Saylav Korkulu Osman Budak, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İstanbul Mebus Mehmet Akif Hamzaçebi, İzmir Mebus Bedri Serter, Tekirdağ Saylav İlhami Özcan Aygun, Çeltek Saylav Özkan Yalın, İstanbul Saylav Müstakil Karabat, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Sivas Milletvekili Ulaş Glokom, ekonomi masası toplantısının ardından esnafı gezdi.

‘ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ HANGI KUZULUK GETİRDİNİZ’Afyon Sokak ve Atatürk Caddesi üzerinde esnaf ziyareti özne CHP heyeti bire bir vatandaştan aksülamel aldı. Vatandaşın, “Demincek CHP’den gelecek gönül bu durumu düzeltebilecek mi? Açıktan mezellet tıpkısı öz mi var?” diye niteleyerek Yüksek Öztrak’a soru yöneltti. Vatandaşın elan sonra “Sakat bir CHP namevcut. Atatürk’ün partisini ne arkaç getirdiniz ?” demesi konusunda Öztrak, “Atatürk’ün partisi, Atatürk’ün partisidir” şeklinde yanıt verdi. Bu konuşmanın ardından söze CHP Sivas Milletvekili Ulaş Glokom karışma oldu. Karasu memlekette her şeyin CHP döneminde olduğunu söyledi.Vatandaş ise, “Memleketimizin adamısın seni tanıyorum. Ama geçmişteki ortama ülkeyi dümbelek götürmeyin. Aynı zamanın sağcı, solcu, Alevi, Sünni ayrışımını yapmayın” diyerek konuştu. Karasu’nun “Ki ayrıştırıyor bu milleti şu an? Tayyip’ten apayrı ayrıştıran var mı? 35 insanı münasebet yaktınız?” sorusu konusunda yurttaş, “Tayyip’in tırnağı olamazsın, onu bırak sen, kendine gel. Demirtaş’ı burada CHP otobüsünün üstünde konuşturdunuz. Madımak’ı yakanlarla kol kola geziyorsunuz” cevabıyla tansiyon yükseldi.

Diğer milletvekilleri ile vatandaşların araya girmesiyle ağız dalaşı son buldu. Esnaf ziyaretlerinin peşi sıra gök bilimi kentten ayrıldı.Share: