CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Torun, Aksaray’da partisinin iklim başkanlığını musahabe etti

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, Aksaray’da partisinin iklim başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Torun, beraberindeki kâh milletvekilleriyle partisinin Aksaray İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, şehremaneti ve örgütleri sonsuz musahabe ettiklerini söyledi.

Bu süreçte CHP’li belediyelerin yüzdelik 80’ini mülakat ettiklerini belirten Torun, şunları kaydetti:

“Belediyelerimizin sorunlarını uymak, hal önerilerini aktarma etmek, irtibat ve el birliği içerisinde daha iyisini kuşkusuz yapabiliriz onun çalışmalarını yazmak için ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çok tahakküm ve kocaman günlerden geçiyoruz. 20 yıldır ülkeyi başöğretmen kudret evveli bir nice vaatte bulunmasına karşın, bizlere birçok konuda sözler vermesine karşın gelinen noktada maatteessüf tam tersi oldu.”

Torun, Aksaray’ın tarım ve hayvancılıkta kırıcı ayrımsız potansiyele erbap olduğunu anlatım etti.

Aksaray’ın bu potansiyelini seçkin güzeşte periyot kaybettiğini savunan Torun, şöyle konuştu:

“Maatteessüf tıpkısı tarım ülkesiyken dış alımcı tıpkısı mutluluk konumuna geldik. Seçkin anlamda bir nice ekincilik ürününü ithal kırat duruma geldik. Bu kabul edilebilir tıpkısı buut değil. Rastgele geçen çevrim dahi maliyetlerimiz artıyor. Çokça çalışmamız geçişsiz. Daima illerde vatandaşlarımızla birlikteyiz. Batısından kuzeyine, doğusundan güneyine her yerdeyiz. Vatandaşlarımızın dertlerini dinliyoruz, çözüm önerilerini aktarıyoruz. Sorunların çözümlerinin olduğunu vatandaşlarla paylaşıyoruz.”

Toplantıya, CHP milletvekilleri Cavit Temiz, Burhanettin Keder, kaymakamlık şehremaneti başkanları ve partililer katıldı.Share: