ÇBK Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe’den “kupa rövanşı”nı kabul etmek istiyor

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, 28. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda erte Fenerbahçe Alagöz Holding’i yenerek tarihinde ilk defa bu kupaya ulaşmayı hedefliyor.

Mersin ekibi, 2019’dahi düzenlenen 27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 86-62 yenildiği Fenerbahçe karşısında rövanşı almak üzere parkeye çıkacak.

“Amacımız mahsus, kupaları ahzetmek”

A Milli Eş Basketbol Takımı’nı birlikte çalıştıran başantrenör Ekrem Memnun, AA muhabirine, müsabakaya bildirme gani şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Sarı-lacivertlileri yenerek kupaya götürülmek istediklerini nâkil Mutlu, “Amacımız belli, kupaları soldurmak. Bu üstelik tıpkı kupa maçı. Çokça kırıcı bir rakibe karşı oynayacağız.” diye konuştu.

Kıvançlı, pakt tarihinin önceki Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı vira etmek amacıyla parkeye çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Kaptan Esra: “Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı bildirmek istiyoruz”

Takım Kaptanı Esra Ural Topuz üstelik kulüpte herkesin yürek maçına odaklandığını dile getirdi.

Şampiyonluk sevinci seyretmek istediklerini vurgulayan Esra, şunları kaydetti:

“Mersin’e ve bu kulübe Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı deklare etmek istiyoruz. Rakibimiz haddinden fazla nazik tıpkısı ekip. Fenerbahçe ile oynayacağız. Bizim için çokça muhteşem. Mersin Ağacı halkı ve kulübümüz kupayı türe ediyor. İnşallah Mersin Ağacı’e hakkettiği ikinci kupayı getirerek sezona bu şekilde güvenli adımlarla aylamak istiyoruz.”

Share: