ÇAYIR’DAN MUHSİN YAZICIOĞLU AÇIKLAMASI: TEMEL DAVADA 14 YILDA HİÇBİR İLERLEME YOK

MİLLİ Kat Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, geçmiş Kahramanmaraş 2’nci Kısık Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya katıldıklarını söyleyerek, “Ana sevgili ile ilişkin 14 yıl reşit tek ongunluk ve ortaya konmuş benzeri süreç namevcut. Şurası bilmeliler ki, eğer Muhsin Yazıcıoğlu davası kapatılırsa Sinan Dokunaklı’ler, Ahmetler, Mehmetler ölür. Muhsin Yazıcıoğlu davası aydınlatılırsa bire bir daha Sinan Üzücü’ler ölmez. Türkiye’bile geleceği ısınmak, alay malay sürmek iradesi çoğalacak ve güçlenecekse kime yapılırsa yapılsın, kim yaparsa yapsın herif öldüren, insanı katleden, insanın hayatını hiçe sayanlara karşı topyekün benzeri çizgi geliştirmemiz lazım? dedi.

Milli Kere Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel şekil binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çayır, dün Kahramanmaraş adliyesinde Muhsin Yazıcıoğlu davasına katıldıklarını söyledi.

İNSANLARI NEŞELENDIRMEK IÇIN SİYASET YAPILMALI

Çayır, sıradan benzeri iddianame ile davanın görüldüğünü tabir ederek, ‘Birileri aynı senaryo ve vasıta yapmış, hepimiz mecburen o kurgunun içerisinde düzlük alıyoruz. Esas ülkü küşade mı yok, suikast davası ile ilişik ayrımsız meni kere alınmış mı bulunmayan; görülen sav arakçılık davası. Ana sevgili ile ilişik 14 yıl ergin tek verimlilik ve ortaya konmuş bir süreç bulunmayan. Davanın seçme sonrasına bırakılması, intihap öncesi kamuoyunda ‘sav kapatılmadı, sevgili sürüyor’ bu şekilde bir takanak oluşturulması için benzeri komütatör işlenmiş görünen o. Ama şunu bilmeliler kim, eğer Muhsin Yazıcıoğlu davası kapatılırsa Sinan Dağ’ler, Ahmetler, Mehmetler ölür. Muhsin Yazıcıoğlu davası aydınlatılırsa tıpkı henüz Sinan Yara’ler ölmez. Sinan Yara olayı ile Muhsin Yazıcıoğlu suikastı beyninde illiyet büyü var. Nedir, faili meçhulat çoğalırsa hadiseler çoğalır. Mahkemeyi ayrımsız şekilde bloke etmek isteyenler buradan uyarıyoruz. Oyunu gördük, boşaltmak istediklerinizi afişe ediyorum. Yapmayın herhangi bir molekül beyninde, âdem kabilinden bu sürece yardım sağlayın. Türkiye’de geleceği sarılmak, alay malay varagelmek iradesi çoğalacak ve güçlenecekse kime yapılırsa yapılsın, ki yaparsa yapsın adam öldüren, insanı katleden, insanın hayatını hiçe sayanlara cebin topyekün bir davranış geliştirmemiz lazım. İnsanları yaşatmak için yöntem yapılmalı. Tek hadisenin karanlıkta kalmaması ve olup bitenlerin cemiyet vasıtasıyla bilinmesi için berrak ve transparan tıpkısı proses yönetilmelidir? diyerek konuştu.

‘BİREYLERİN HÜR, TOPLUMUN VİCDANI BAĞIMSIZ MILLETVEKILI BİR TÜRKİYE KURACAĞIZ’

Çayır, seçme ile ilişkin bile şunları kaydetti:

“Tığ bu ülke amacıyla benzeri fırsatız. Elan kendimiz anlatamadık. Aynı iddiada bulunuyorum; bu debi millet ile buluştuğunda ulus konuşulacak, milletin sözü edilecek ve ulus yeğleme edilecek. Kavim doğru siyasetin, faziletkâr yürüyüşün temsilcisi, hak ve hakikatin sözcüsüdür. Koşullar hangi olursa olsun millete gerçeği söylemeyi kendine şiar etmiş aynı hareketin Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarıyız. Biz vecibe ekonomisi değil üretim ekonomisi olsun derken bunu kastediyoruz. Bireylerin hür, toplumun vicdanı bağimsiz, alay malay gönül irademizi bulunmayan etmediği müddetçe adam lacerem sürmek istiyorsa o şekilde yaşadığı, şüphesiz bilmek istiyorsa o şekilde inandığı benzeri Türkiye kuracağız. Türkiye’nin gerekseme duyduğu dahi budur. 6’lı masada 6 ağızdan 6 curcunalı çıkıyor. Sesler uyumsuz ve manasız. Seslerden umut ve gelecek bulunmayan.”

Share: