Çarpışma Abak: “Sait Karafırtınalar’a tıpkısı ast ligde başarılar diliyorum”

Spor Ayak 1. Tomar takımlarından Boluspor’u çalıştıran Beceri Direktör Sait Karafırtınalar’ın istifasının peşi sıra Boluspor Başkanı Savaş Abak, “Yanında ve arkasında olduğumuzu gine tekrar belirttik. Amma nedense herhalde hocanın kafası karıştı. Sait Hoca’ya de imdi hangi diyeyim? Maharet direktörlük hayatında aynı alt ligde başarılar diliyorum” dedi.

Spor Toto 1. Loda’in 23. haftasında 34 puanla 9. sırada kâin Boluspor’bile ustalık yönetmen Sait Karafırtınalar, kırmızı-beyazlı takıma istifasını sundu. Görevinden ricat eden Karafırtınalar’ın yıpranmamış adresi Bucaspor 1928 oldu. Boluspor Başkanı Cidal Abak, Sait Karafırtınalar’a anlaştığı Bucaspor’la başarılar diledi.

“İlk yarıyı istediğimiz puanlarla kapattık”

Boluspor’un umumi durumunu değerlendiren Başkan Savaş Abak, “Güzeşte hafta bildiğiniz gibi Sait Öğretmen’yla anlaşarak yollarımızı ayırdık. Yani 22 maçta 34 nokta ortalamaya bakarsak 1.55 kabil tıpkı sayı farkı yapıyor. İlk yarıyı istediğimiz puanlarla kapattık. 30 puanla Manisa maçına ongun bir başlangıç yaptık. Ama elan sonradan Gençlerbirliği’hangi gittik. Beklemediğimiz yenilme. Altınordu’ya gittik. Beklemediğimiz 90+4’te aynı penaltı berabere bitti. Buradan Pendik maçı, Pendik’ten de çok umutluyduk amma tekrar olmadı. Serencam 3 maçta 1 puan toplamış olduk. Şu anda puanımız 34, 22 hafta geçti. Bittabi depremden dolayı Malatyaspor ve Adanaspor ligden çekildi. Yani 22 karşılaşma değil, 24 maç hesaplarsak 24 maçta şu anda Boluspor Kulübü’nün 40 puanı var” dedi.

“Müracaat Etmek isteyene dur emreylemek bile 57 almanak Boluspor camiasına yakışmaz”

Sait Karafırtınalar’ın Bucaspor’la anlaştığını duyduğunu söyleyen Abak, “Sizlerin dahi bildiği kadar bu yıl haddinden fazla çalışma verdik. Çokça dahi burada uğraşıyoruz. Yani tek yoktan tıpkı play-off oyalamak oradan üstelik belki bambaşka hikayeleri benzeri yelkenli fayrap etmek. Sait Hoca’ya gelecek olursak bittabi inandığımız, güvendiğimiz Bolu şehrinde bildiği ayrımsız sarıklı. Yani Pendik maçından sonra üstelik ben oturmuştum. Hocaya yola bu arada çıktığımızı, yolu bu arada tamamlayacağımızı söyledik. Birlikte ve arkasında olduğumuzu gene esasen belirttik. Amma sarıklı, nedense herhalde kafası karıştı hocanın. Zira güzeşte hafta pazartesi günü tekrar hocayla görüştük. Gene hakeza aynı laf yoktu. Ama ben pazartesi günü İzmir’den benzeri arkadaşla menajerden bana telefon geldi. Ayrımsız enfrastrüktür takımıyla anlaştığını duydum ve bunu bile hocaya sordum. Öğretmen birlikte elbette anca tıpkısı özdek olmadığını söyledi ama salı haset yanıma geldiğinde yani enerjisinin olmadığını, takıma yardım veremeyeceğini söyledi. Bunu söyledikten sonradan da yani başvurmak isteyene dur geçmek bile 57 almanak Boluspor camiasına yakışmaz” diye niteleyerek konuştu.

“Maharet direktörlük hayatında tıpkısı alt ligde başarılar diliyorum”

Başkan Abak serencam kendisine, “Burada elbette hocanın özlük kararıdır. Tabii istek, istem ve erke olmadığı ahit bu takım dahi bizim istediğimiz seviyeye vürut şansımız namevcut. Boluspor şişman bire bir camia, gitmek isteyen rastgele ant gidebilir. Sait Öğretmen’ya dahi bundan sonraki ne diyeyim? Beceri yönetmenlik hayatında aynı ast ligde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. – BOLU

Share: