Çalışanlar ve CEO’lar dört dolaşma emek haftasını görüşüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Çalışanlar CEO’larla dört günce mesai haftası için pazarlık ediyor. Kurumsal dünyada de anında mütebeddil trendlere seçkin dönem bir yenisi ekleniyor. Elastik çalışmanın aynı parçası olarak akseptans edilen dört günlük faaliyet haftası için çalışanlar ve CEO’lar yakın birlik halinde.

Fortune’dan Chloe Berger’mağara haberine göre, Londra merkezli aynı hisse senedi rehberi olan Flexa Careers, hareket arayanlar arasındaki bildirme balaban öncelikleri uydurmak için sitesinde vadi alan 36 binden çok kullanıcı aramasını analiz ederek ulaştığı sonuçta, ayrımsız sayıda çalışma saatini elan az güne ayırmak şeklinde tanımlanan ‘sıkıştırılmış saatler’e olan ilgide eksilme belirleme ediyor. Buna göre, Haziran ayından Orak Ayı ayına büyüklüğünde sabık sürede, kısaltılmış say haftası araması özne kişilerin sayısında yüzde 20 azalma gözleniyor.

Fakat azalmayı dört günlük say haftasına olan talebin düştüğü şeklinde göstermek falsolu cins çünkü bu ihtişam, Bir Kraliyet’ın dört günce faaliyet haftası denemesinin sıkıştırılmış programda küsurat benzeri ilgiye kere açtığı Haziran ayındaki yüzdelik 14’lük artışı izleme ediyor.

Dört günlük faaliyet haftası

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, dört günlük faaliyet haftası talebindeki eksilme, esnekliğin herhangi bir aday için bibi yeryüzü şanlı bahis olmadığı anlamına gelmiyor. Bu noktada, hele alarga çalışanların elastik mesai saatlerinin avantajını akla yatkın değerlendirmeleri gerektiği heybetli benzeri dideban olarak öne çıkıyor.

Flexa Careers CEO’akarsu Molly Johnson-Jones, şirketlerin çalışanları amacıyla henüz elastik mücahede şartları sunmasıyla gelişigüzel, çalışanların dört günce himmet haftası talebinin de azaldığını söylüyor. Johnson-Jones, “Henüz fazla pres, personelinin zat çalışma saatlerini belirlemesine yahut herkesin çevrimiçi olması gereken ‘temel’ zamanlar dışında, çalışanlarına birlik bire bir özgürlük sunmaya hamam bakıyor” diyor. Johnson-Jones, “Bu, insanların kendilerine akıllıca faaliyet ritimleri buldukları anlamına geliyor ve bu üstelik resmi ayrımsız sıkıştırılmış saat talebini azaltıyor” şeklinde konuşuyor.

Kar amacı gütmeyen 4 Day Week Küresel program direktörü Alex Soojung-Ki Pang’a göre serencam iki yılda dört günlük mücahede haftası talebinde kâin çalışanların sayısında yaşanan artma, dört günce say haftası programı uygulayıcı işverenlerin sayısının 2020 yılından bu yana ikiye katlanmasına bozukluk oluyor.

Son iki yılda dört günce düzentileme haftası talebinde bulunan çalışanların sayısındaki çoğalma, dört günlük say haftası programı uygulayan işverenlerin sayısının ikiye katlanmasına neden oldu.

İşverenler birlikte tıpkı fikirde

İngiltere’nin dört günce düzentileme haftası denemesinin evvel sonuçları dahi ortaya çıkıyor. Araştırmalar, gâh organizasyonel aksaklıklara rağmen birçok çalışanın sıkıştırılmış programın sunduğu yeni iş ve yaşam dengesinden kıvançlı olduğunu ortaya koyuyor. Çalışanların yüzde 95’i elastiki iş şartları dilek ettikçe CEO’lar üstelik bakir yetenekler için cenk etmek istiyorlarsa iş haftasında tıpkısı ferasetsiz dönüşün olmayacağını adım adım akseptans etmeye başlıyor.

Salesforce etkin başarısı operasyonlarından mesul Başkan Yardımcısı Steve Pickle, Mart ayında verdiği demeçte, “Bizim için dokuzdan beşe harıldamak pandemiden önceki aynı soy hayat suyu görevi görüyordu. Müstevli ise bu mücahede şeklini tıpkısı dirim suyu olmaktan çıkardı ve vurdumduymaz dönmemek üzere mezara koydu. Şu dakika hepimiz daha mebzul benzeri yerdeyiz” şeklinde konuşuyor.

Şirket, o zamandan beri çalışanların yekpare hafta ofise gelmek ya bile sınırlı günlerde sekiz saatlik hizmet etmek kadar zorunluluklar içermeyen programları benimsedi ve başarılı sonuçlar aldı.

Streç emek saatleri

KÖLE merkezli mağazalar zinciri J.C. Penney CEO’akarsu Marc Rosen, mağazanın dağıtım merkezlerinde mütezayit esnek say ihtiyacını ayırt ettiklerini ve ortaklık namına düzentileme programlarını değişmek için seçenekler aradıklarını belirtiyor. Hoppadak Rosen değil, dünyada birçok CEO’nun, esnek iş saatlerinin gerekliliğini kavramış olması ise iş gücü piyasaları amacıyla müspet ayrımsız gelişme kendisine kabul ediliyor.

Bunun beraberinde, çalışanların ilkokul günlük tıpkısı faaliyet haftasında çalışacakları saatleri kendileri belirlemeleri halinde dört günlük mücahede haftası talebinin bile her an azalabileceği öngörülüyor.

Ekonomiyi uzaktan çalışanlar besliyor

 

Uzaktan faaliyet enflasyonu yavaşlatabilir

 

Z Kuşağı engin çalışmayı tercih ediyor

 

Londra alarga çalışmayı sevdi

 

Streç etkin aileler için melez dadı modeli

 

Çalışanların tercihi elastik saatler

 

Share: