Büyük Babacan: “Nerede Bu Milletin Karşı Teri, Nerede 205 Milyar Dolar?”

Demokratlık ve Cüretkâr (ÇARE) Partisi Umumi Başkanı Uca Babacan, Elazığ’de; “130 bilyon dolar üzerine bu senenin esasen itibaren 75 bilyon dolar elan sattılar, tamam 205 milyar dolar oldu… Biz diyoruz kim daha çok 130 milyar dolar nerede diyerek sormayacağız, ‘205 bilyon dolar nerede?’ diye niteleyerek soracağız. Bizim dönemimizde dahi Biçim Bankası’nda dolar satışı yapıldı. Bizim dönemde cümlesi 8 milyar dolar satıldı. Daha Çok istifham; ‘Nerede bu milletin karşı teri, nerede 205 milyar dolar? Nerede gençlerin hayali?” dedi.

DERMAN Partisi Umumi Başkanı Büyük Babacan, öğür çalışmaları üzere gittiği Elazığ’üstelik vatandaşlara seslendi. Babacan, kısaca şunları söyledi:

“ARTIK ‘205 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ DİYE SORACAĞIZ”

“Güzeşte yıl bu zamanlar 8 liralık olan dolar zayıf zaman çıkmış 18 liraya. 8 liradan 18 liraya huruç. A’dan Z’ye bu ülkede temas şeye bindirim geldi. Bunun de temel sebebi bu hükümetin döviz kurunu patlatması. Bambaşka tıpkısı molekül değil. Merkez Bankası’nda döviz birlikte bırakmadılar. Tek acımadan eğin kapıdan cayır cayır sattılar. Hani Minval Bankası’nın zayi 130 milyar dolar vardı, ünlü… 2019’dan 2020’ye büyüklüğünde daha pandemi başlamadan satmaya başlamışlardı onu. Çok sonra gördük. Baktık ki para yok. Nerede, baktık kim eğin kapıdan satmışlar. Yetmedi gittiler 60 bilyon dolarlık swapla takanak aldılar. Husus kapı dolaştılar biliyorsunuz strateji ettiniz. 15 Temmuz ağır darbe teşebbüsünün finansörü olmakla suçladıkları Mürekkep Zenci Emirlikleri’hangi gittiler burada devlet töreni ile karşıladılar… Münasebet acep para ati mi diye niteleyerek. Evet mevrut parayı hangi yaptılar? Swapla gelen 60 milyar dolar ne oldu? Eğin kapıdan onu birlikte boşalttılar. 130 bilyon dolar üstüne bu senenin esasen itibaren 75 milyar dolar henüz sattılar yekpare 205 bilyon dolar eritildi. Belirsiz gizli yapıyorlar, art kapıdan yapıyorlar… Tığ diyoruz kim; çıktı 130 milyar dolar nerede diye niteleyerek sormayacağız, ‘205 milyar dolar nerede?’ diyerek soracağız. Bizim dönemimizde bile Model Bankası döviz satışı yaptı. Bizim dönemde kâffesi 8 bilyon dolar satıldı. Onu da Kalıp Bankası zar etmiştir. Daha Çok soru; ‘Nerede bu milletin cebin teri, nerede bu 205 milyar dolar? Nerede gençlerin hayali? Siz art kapıdan 205 bilyon doları tüketirseniz, gençlerin okuldaki sunu eke ihtiyacı olan laptop alacak parası olurdu değil mi? Bugün okulu kazanıyorlar, kaydolamıyorlar.

“YARININ TÜRKİYE’SİNDE BILCÜMLE DEMOKRASİNİN RÜZGARINI ESTİRECEĞİZ”

Türkiye’nin değişiminde DERMAN Partisi asli oyuncu olacak. Bu değişimin kazananı kim olacak? Kazanan; tıpkı telefon dahi kendilerine katmerli tanıdık çoluk çocuk olacak. Kazanan evladına harçlık veremediği amacıyla sessizce ağlayan analar olacak. Tarlasına matbua atamayan çiftçimiz olacak. Kazanan siftah yapamayan, hayatiyet faturasını ödeyemeyen, evine çorba götüremeyen esnafımız olacak. Kazanan bilcümle Türkiye olacak. Yarının Türkiye’sinde cemi demokrasinin rüzgarını estireceğiz. Demokrasiyle gelişigüzel hususiyet kazanacak, ünsiyet devleti kazanacak. Böylelikle devlette yuvalanmış çeteler bile bağımsız milletvekili ve nötr yargıyla yüz yüze kalacaklar. Türe yerini bulacak.

“GENÇLER İŞ BULMAKTA SIKINTI YAŞAMAYACAK”

Ülkemizi 6 ayda konuşu akse ortamından çıkaracağız. İktidarımızın sunma geç 2. yılında enflasyonu biricik haneli seviyeye indireceğiz. Ülkemizi, bölgemizin yeryüzü diri ekonomisi yapacağız. Bu değişimle kazanan işsizler olacak. Bölgemizin genişlik ateş parçası ekonomisini kurduğumuzda çoluk çocuk dahi hisse senedi bulmakta sıkıntı yaşamayacak. Yatırımların önünü açacağız.

“DEĞME SENE 100 BİN BÖLÜK YAPACAKLARDI, NOLDU?”

IKINCI SINIF yıldır Elazığ’ın sarsıntı konutu sorununu çözemeyenler eski ev projesi açıklıyor. Yapamazlar. Ağız Ağıza ayn boyama bunlar. 2019’da açıklamışlardı, seçme sene 100 bin şerha ev yapacağız dediler. Davulla, zurnayla açıkladılar, hangi oldu? 2020, 2021, 2022 geçti… Şimdi yeniden bölük projesi açıklıyorlar. taksitle ödeyeceksin amma işyar maaşına ne kadar zam gelirse taksiti o büyüklüğünde artıracağım diyorlar. Hangi anladın o işten.

“TÜRKİYE’DE BİZDEN AYRIKSI İKİ KRİZ ÇÖZMÜŞ HİÇBİR EKİP NAMEVCUT”

Türkiye’üstelik bizden, ekibimizden başka iki kriz çözmüş hiçbir kadro namevcut. Konuşmak kıytırık. Lafa gelince gösterişsiz. Diyor ki, hempa ego ferah sıva ustasıyım. Hangi binayı sıvadın? Namevcut. Diyor kim, ego iyi minval ustasıyım. Hangi binada format çaktın? Bulunmayan. Sıva, tarz ustası yaptığı işi gösterir, değil mi? Şu anda ekonomiyi çözeceğim diye arasında dolaşanlar hangi krizi çözmüşler? Gelsinler aynı anlatsınlar biz de öğrenelim. Lafla olamaz, daha önceki ne yaptın onu anlat. Onun amacıyla biz TILSIM Partisi’ni kurduk, bunun amacıyla yola çıktık. Bu ülkede bizden bambaşka tek ekibin kriz hal tecrübesi olmadığı amacıyla biz yıpranmamış aynı öğün açtık. İnşallah bunu biz çözeceğiz, göreceksiniz. Hep bu arada tamam ve cemaat kadrolarla çözeceğiz.

“VERIMLI KESEDEN VAATLE VATANDAŞIMIZIN KARŞISINA ÇIKMIYORUZ”

Seçimlerin ardından yadırgatıcı aynı iş açacağız. Gelişigüzel alandaki sorunları elbette çözeceğimizi adım adım hesaplıyoruz. Öyle eli nimetli keseden vaatle vatandaşımızın karşısına çıkmıyoruz. Çalışıyoruz, hesaplıyoruz, sonraları hangi yapacağımızı anlatıyoruz. Bu yüzden yarının Türkiye’sinin mimarları bizler olacağız.”Share: