“Bunların kaşıntıları var” deyip devletin polisini dövdürmek amacıyla koca çağırdı

“Bunların kaşıntıları var” deyip devletin polisini dövdürmek üzere insan çağırdı

Muayenesiz ve sigortasız araçla yakalanan çıtırbom sürücü:

“Kafama dahi sıksanız o arabayı yakarım amma vermem”

AKSARAY – Aksaray’dahi muayenesiz, sigortasız araçla trafikte yakalanan ve savcılıkça aranması olan güdücü aracının bağlanacağını duyunca telefonla aradığı kişiye polislerin kaşıntısı olduğunu söyleyerek, “Burada herif kesiyorlar, 10 emanet patadak üzerimize çullanıyor. Aksaray’ı topla gel bunların kaşıntıları var” diye âdem çağırdı. Aracının zer olduğunu belirten ve saldırgan tavırlarla memurlara ağırlık çıkaran sürücü, “Ben deliyim, Kafama dahi sıksanız o arabayı yakarım amma vermem” dedi.

Görüngü, İstiklal Mahallesi Raşit Daldal Caddesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Aksaray İl Itimat Müdürlüğüne ilişkin Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM), Trafik Bakı ve Düzenlilik Şubesi ekipleri kentte yaşayış ve güvenin sağlanması amacıyla rutin uygulama yaptı. Mahalle ve çarşı bekçilerinin bile katıldığı uygulamada kuruntu konusunda 42 AAP 556 plakalı otomobile “Dur” ihtarında bulunuldu. Durdurulan vasıta, çoban ve bulaşıcı üstünde sorgulama fail polis ekipleri aracın muayenesiz ve sigortasız, sürücü Tayfur İlban’ın ise türedi olduğunu belirleme etti. GBT sorgulamalarında ise çoban Tayfur İlban ile yanında bulunan kardeşi Sezer İlban’ın üstelik aranması olduğunu belirledi. Bunun üstüne polis trafik polisleri aracı otoparka çektirmek için cazibedar çağırdı. Aracının otoparka çekileceğini duyan çıtırbom güdücü Tayfur İlban polis güçleri ekiplerine kaba ve saldırgan tavırlarıyla engel çıkarttı. Polis memurlarına olmadık sözler söyleyen türedi çoban Tayfur İlban telefonla ablası olduğunu sav ettiği birini arayarak polis memurlarının eş kestiğini, kaşıntıları olduğunu belirterek âdem çağırdı. “Basın eş buraya” diyen sürücü İlban, “Alo Fatih mahallesinin girişine bire bir gelsene burada eş kesiyorlar evet 10 dirilik vehleten üzerimize çullanıyorlar, bire bir bas gel Aksaray’ı topla gel bunların kaşıntıları var” dedi.

“Kafama sıkın, canımı alsınlar bu arabayı vermem”

Telefonla konuşurken tepkilerine dahi bitmeme fail sürücü İlban, “Benim kafama bile sıksanız canımı üstelik alsanız alamazsınız o arabayı yakarım kökeninden da vermem. Arabayı vermem ben. Kuran’a yemin ettim. Benim bu arabam bütün polisler marifetiyle hakeza oldu. Ben vermem, ego deliyim. Benim burada kafama sıksınlar, benim canımı alsınlar, ego bu arabayı vermem. Dört yıldır bu arabaya say harcadım say. Ben korkmam, Allah’tan başka kimseden korkmam. Dünyaya tek tabanca geldim kimseye birlikte kendimi yedirmem. Benim kafama sıkın başından vermem benim dört yıldır emeğim var” diye niteleyerek el anlar yaşattı.

“Heybet memuruyum bana dokunmayın”

Ihtişam memuru olduğunu belirterek polis güçleri ve bekçilerin namına dokunmamasını isteyen çoban İlban, “Devletin memurunu çekemezsiniz ego da azamet memuruyum benim de haklarım var. Arabamı bağlamayın tam biri geliyor cezamı gökçe yazın arabamı almaya geliyorlar. Ehliyetli biri geliyor. Beni bırakın ben da memurum, bana dokunmayın. Ben sakinim, dokunmayın. Gücünüz bana mı yetecek” diye niteleyerek alkış tuttu. Polislerin sabrını sonuna büyüklüğünde adeta sınayan çoban İlban yumruk kullanılarak gözaltına alınıp aksi bilezik takılarak polis güçleri aracına bindirildi. Şahsın yapılan kimlik kontrolünde Merbutiyet Evlerinden çıktıktan bilahare gelişmemiş müddet memurluk yaptığı ve pandemi döneminde uzaklaştırma aldığı öğrenildi. Muayenesiz ve sigortasız dil bağlanarak frapan ile otoparka gecikilirken, sürücüye ehliyetsiz çevirgeç kullanmaktan 3 bin 674 TL, aracının muayenesinin olmamasından 427 TL, sigortasız açacak kullanmaktan 196 TL koyulmak için toplamda 4 bin 297 TL gidiş geliş cezası kesildi. 2 cömert ifadeleri içerlemek için polis güçleri merkezi amirliğine götürüldü.Share: