Bozok yaylasında rafting heyecanı

– Bozok yaylasında rafting heyecanı

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde vatandaşlar, bileşimli rafting parkurunda adrenalin meşbu dakikalar yaşadı. “Dünya Mükemmeliyet Merkezi” sertifikasına eş olan Çekerek Rafting Parkuru’nda onlarca galeyan tutkunu, ahit boyu ahenkli kânunuevvel geçirdi.

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan bireşimli rafting parkurunda vatandaşlar rafting heyecanı yaşadı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde temmuz ayında planlı ve Türkiye’nin yanında 4 ülkeden 300’ye andıran sporcunun katıldığı Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix’sinin arkası sıra yapay rafting parkuru vatandaşların istifadesine de sunuldu. İlçenin turizm, kültürel ve sportif yönden tanıtımına ulama seçmek üzere çalışmalarını sürdüren Çekerek Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirdiği etkinlikle parkur alanını vatandaşların kullanımına açtı. Parkur alanına gelen vatandaşlar kask takıp can yeleklerini giydikten sonradan antrenörlerce bilgilendirildiler. Daha sonradan antrenörler eşliğinde botlara binen vatandaşlar, hep birlikte küreklere asıldı. Kestirmece 700 metre mesafede rafting yapan vatandaşlar cümbüş yoğun anlar yaşadı.

Aksaray’dan Çekerek’e rafting düzenlemek için mevrut İlknur Tığ, “Çekerek’te ayrımsız rafting parkuru olduğunu öğrendik. Ailece buraya geldik, bizim için ayrımlı benzeri repertuvar oldu. Haddinden Fazla hoşumuza gitti, birlik yerine yapamasakta çokça dörtköşe. Sistem buraya gelsin görsün. İlk misil rafting yaptım, çokta eğlenceliydi. Yozgat halkına böyle bire bir imkan kazandırdıkları üzere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sorgun’dan rafting beğenmek üzere geldiklerini tamlayan Ahmet Alparslan ise, “Seçme madde çokça güzeldi, arkadaşlarla eğlendik. Ailecek geldik, herkese başvuru ederim. Rafting yaptık biraz yorucuydu amma çok eğlenceliydi. Böyle benzeri imkanı bize sunanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Share: