Bozok yaylasında rafting heyecanı

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde vatandaşlar, bileşimli rafting parkurunda adrenalin meşgul dakikalar yaşadı. “Acun Yetkinlik Merkezi” sertifikasına sahip olan Çekerek Rafting Parkuru’nda onlarca çalkantı tutkunu, zaman boyu uyumlu aralık geçirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Ekincilik ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan sentetik rafting parkurunda vatandaşlar rafting heyecanı yaşadı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde orak ayı ayında düzenlenen ve Türkiye’nin birlikte 4 ülkeden 300’ye mail sporcunun katıldığı Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix’sinin arkası sıra sentetik rafting parkuru vatandaşların istifadesine bile sunuldu. İlçenin turizm, kültürel ve sportif yönden tanıtımına ulama tedarik etmek üzere çalışmalarını sürdüren Çekerek Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirdiği etkinlikle parkur alanını vatandaşların kullanımına açtı. Parkur alanına gelen vatandaşlar kask takıp birey yeleklerini giydikten bilahare antrenörlerce bilgilendirildiler. Daha sonradan antrenörler eşliğinde botlara binen vatandaşlar, bilcümle birlikte küreklere asıldı. Kısaca 700 metre mesafede rafting fail vatandaşlar kasırga meşbu anlar yaşadı.

Aksaray’dan Çekerek’e rafting boşaltmak için mevrut İlknur Kılıç, “Çekerek’te ayrımsız rafting parkuru olduğunu öğrendik. Ailecek buraya geldik, bizim üzere ayrımlı aynı repertuvar oldu. Çok hoşumuza gitti, kül yerine yapamasakta haddinden fazla sevinçli. Dizge buraya gelsin görsün. İlk yol rafting yaptım, çokta eğlenceliydi. Yozgat halkına böyle ayrımsız imkan kazandırdıkları üzere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sorgun’dan rafting açmak amacıyla geldiklerini tamlayan Ahmet Alparslan ise, ” Herhangi Bir şey çok güzeldi, arkadaşlarla eğlendik. Ailece geldik, herkese kaynak ederim. Rafting yaptık az buçuk yorucuydu amma haddinden fazla eğlenceliydi. Hakeza bir imkanı bize sunanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: