Bitlis haberi: Tatvan kullanılmamış spor tesislerine kavuşuyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 4 spor tesisi mensur ediliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Emniyetli Geylani, yaptığı açıklamada, Toyluk ve Spor Bakanlığınca yaptırılan spor tesislerinden bazılarının yapım çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İlçenin 30 almanak spor tesisi ihtiyacının karşılanacağını anlatan Geylani, “İlçemiz sahilinde tenis kortu var ama hem süfli hem de sınırlı olduğu üzere ihtiyacı karşılamıyordu. Eskimemiş spor tesisi Kıran Mahallesi’ndeki 18 bin metrekare konusunda kuruldu. İkisi vabeste ve ikisi örtüsüz almak üzere arsıulusal standartlarda 4 tenis kortu düz yazı ettik. Ayrımsız alanda antrparantez eskimemiş benzeri bilgisizlik merkezi inşa ettik ve Tatvan Belediyesi Konservatuarı olarak hizmet verecek. Gene burada futbolcu fabrikası olacak. Ayrıca okçuluk poligonları kurmayı birlikte hedefliyoruz.” dedi.

Yapımı devam fail başka tesislerden da bayram eden Geylani, şunları kaydetti: “

“Fuar Mahallesi’nde de FİFA standartlarındaki ayak topu sahası ve spor tesisi yapım çalışmaları tamamlandı. 16 bin metrekare alana kurulan bu spor tesisinde futbol sahası, tribün, kafe, tatil ve soyunma odaları meydan alıyor. Kültür Mahallesi’nde merbut alanı 3 bin 500 metrekare olan ve 17 dönüm alana kurulan Arsıulusal Yüzme Federasyonu standartlarına uygun olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksi inşaatı bitmeme ediyor. Burada da merbut yüzme havuzu, sauna, buhar odası, soyunma odaları, fitness ve pilates salonları var. Bu tesislerde bir anda binlerce çocuk, dinç ve sporcu faydalanabilecek. Bunlar haricinde 10 semt sahası projemiz var. Bu sezonda hepsini tamamlayıp halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.”

Share: