Bitlis haberi… Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Polis memurunun düğününde tayf düzlük Tıvorlu İsmail binlerce kişiyi şanlı dansıyla coşturdu

BİTLİS – Bitlis’in Hizan ilçesi nüfusuna mukayyet polis memuru Adnan Takip Etmek’ın düğününde hayal düz Tıvorlu İsmail, binlerce davetliyi performansıyla coşturdu.

Tıpkısı süre Hakkari’de görev yapan ve elan sonradan Van’a atanan polis memuru Adnan Takip Etmek için memleketi Hizan ilçesinde dinleti havasında gösterişli ayrımsız dernek töreni yapıldı. Hakkari’de görev yaptığı süre zarfında halk tarafından sevilen ve halkla çöz içe olan polis memuru Adnan Fark Etmek, memleketi Hizan ilçesinde acun evine girdi. Oymak liderleri, orgazm önderleri, STK temsilcileri, kurum amirleri, belde el ve ilçelerden binlerce davetlinin beraberinde Gevdan aşiretine mensup Hakkari’nin doğru esnafından H. İbrahim Aşkan ve görüngü yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan bile düğün törenine katıldı. Tıvorlu İsmail Aşkan’ın geldiğini öğrenen binlerce vatandaş, düğün alanına akın etti. Dernek törenine vasıf katarak farklı bir atmosfer oluşturan Tıvorlu İsmail, binlerce kişiyi coşturdu.

Polis memuru Yakalamak, bu bahtiyar gününde yanı sıra olan ve kendisini onurlandıran mecmu davetlilere ve özelikle Hakkari bölgesinden gelen H. İbrahim Aşkan ve olay yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan’a teşekkür etti.

Share: