“Birlikte” arkalama kampanyası 1 Mart-15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Yığın Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu önderliğinde gerçekleştirilecek “müşterek” arkalama kampanyası 1 Mart-15 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Kampanya A Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8,5’un kuma etken yayınıyla gerçekleştirilecek.

1 Mart Çarşamba haset saat 20.00’dahi televizyon ve radyolardan gerçekleştirilecek eş etken yayınla ancak içre ve sınırlı dışında futbola heves veren ve hareket felaketleri sonrasında kalbi Türkiye için atan herkesi benzeri araya getirmeyi hedefleyen kampanyaya kulüp başkanları, futbolcular, maharet direktörler katılacak.

yanında yardım kampanyasından elde edilecek dirimsel, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlerin tahaffuz ihtiyacı amacıyla kullanılacak.

Bakan Kasapoğlu: “Bizim sevincimiz da acımız bile aynı”

Kampanya ile ait açıklamalarda bulunan Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, futbol dünyasının ağırlık günlerde tıpkı araya gelmesinin çok düşündürücü olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Futbolun ülke tarihimizde haddinden fazla majör ayrımsız yeri var. Akıllarımıza kazınan, kalplerimizde yer etmiş, milletimizi gururlandırmış bire bir haddinden fazla başarının yaşandığı bir dal ayak topu. Yüzyılın felaketi boyunca gördük ki spor, dayanışmanın birlikte yetişkin sembollerinden biri. Güzelce anılar biriktirmemize açkı olmuş, bizi yekpare dünyada onurla temsil etmiş ayak topu dünyamızın bu el günlerde bire bir araya geliyor olması çok düşündürücü. Ayrımsız tarafında rekabet olan futbolun, gerekseme duyulduğu ant camia ayırt etmeden birleşiyor ve biricik kasıt önünde ele ele veriyor olması milletimizin ve bu toprakların asaletli duruşunun üstelik ayrımsız ispatı. Bizim sevincimiz bile acımız birlikte benzeri. Bu vesileyle yanında tesanüt ve yardımlaşma kampanyasına destek veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Hemen ferah günde değil edisyon günde dahi bire bir olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine saygılarımı sunuyorum. 1 Mart’ta biricik canevi oluyor, yaralarımızı alay malay sarıyoruz.”

Share: