Bingöl malumat… Taze yüzücü milli topluluk forması hayaliyle kulaç atıyor

Hatay’bile 16 yaşındaki yüzme sporcusu Ahmet Tahhuşoğlu, milli takıma seçilmek amacıyla güç tempoyla çalışıyor.

Ailesinin yönlendirmesiyle yüzmeye başlayan, mütenevvi organizasyonlarda kademe elde fail 16 yaşındaki Ahmet Tahhuşoğlu, milli takıma yükselmeyi hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü formasını giyen Ahmet, azade, kelebek, kurbağalama ve sırtüstü tevessül etmek için 4 ayrımlı stilde yüzüyor.

Katıldığı organizasyonlarda haddinden fazla sayıda madalya kazanan dinç sportmen, uluslararası etkinliklerde da kamer yalınlık formayı giyerek Türkiye’ye başarılar kazandırmak istiyor.

Genç sportmen Ahmet Tahhuşoğlu, AA muhabirine, yüzme sporunun hayatının mehabetli tıpkı parçası olduğunu söyledi.

Üç yaşında başladığı yüzmeyi heveskâr kendisine sürdürdüğünü anlatan Ahmet, “Yerel ve lehçe yarışlarda da çok sayıda paye elde ettim. Kendimi imar etmek amacıyla okkalı çalışmalar yapıyorum. Hatay’ı ve ülkemi genişlik gür şekilde afişlemek üzere çalışıyorum. Milli takımda olmak epey bildirme iri hedeflerimden biri. İnşallah başarılı olup milli takıma rastlanmak istiyorum.” dedi.

Kulübün başantrenörü Mustafa Uğraş üstelik Ahmet’in 6 yaşından bu yana kulüplerinin sporcusu olduğunu belirterek, “Sporcumuz şu zaman 4 stilde haddinden fazla bol derecelerde yüzüyor. Bizi hem bölgesel hem bile ulusal bazda çokça gani kaşkariko ediyor. Hedefimiz uluslararası yarışlarda ülkemizi künde etmesi, bayrağımızı dalgalandırmasıdır.” diyerek konuştu.

Share: