Berko İlaç bala hastalar amacıyla baziçe alanları kuruyor

“Sağlıklı Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı için etkin ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan bala hastalar için baziçe alanları kuruyor. “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Anlayışsız Kalmasınlar” sloganıyla 2022 yılı içerisinde bütün 8 nüsha oyun sahası kurulumu gerçekleştirildi.

Toplum sağlığı üzere etkin ve üreten Berko İlaç, yavru sağlığına geniş pediatrik yayın portföyü ile dokunurken ayrımsız zamanda mutluluğun üstelik çocukların iyileşmesine ulama sağlayacağı bilinciyle Türkiye’nin değişik şehirlerinde bulunan hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalar üzere oyun alanları kuruyor. Şifahane başhekimliği ve klinik sorumlu hekimlerin iş birliği ile pediatri servislerinde makul görülen yerlerde oyun alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.

Yapılan açıklamaya bakarak, kollar oyunla iyileşir sloganıyla ilaç şirketi 2022 yılı içerisinde; 2 adet İstanbul, 2 sayı Eskişehir, 1 skor Manisa, 1 skor Entelektüel, 1 adet Cıvıl Cıvıl ve 1 skor Adana’bile tevessül etmek amacıyla hep 8 sayı oyun alanı kurulumu gerçekleştirdi. İlaç şirketinin saha çalışanları, toplumsal külfet bilinciyle akım ederek oyun sahası kurulumlarında şahsen bulunarak görev aldılar. Zinde yarınların teminatı olan çocukların sağ esen yetişmesini önemseyen umar şirketi, ilerleyen dönemde değişik kent ve kurumlarda kullanılmamış oyun alanları kurmaya bitmeme etmeyi hedefliyor.

Proje ile ait değerlendirmede mevcut Berko İlaç Pazarlama Müdürü Kavga Kötü, “Yavru sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken bire bir zamanda mutluluğun da onların iyileşmesine yardım sağlayacağını bilmenin verdiği dimağ ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalarımız amacıyla baziçe alanları ihdas fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun alanı projesi ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocukların yüzünde minik aynı tebessüm oluşmasını hedefledik. Biliyoruz ki çocukların mutluluğu ailelerin birlikte mutluluğu demektir. Bu proje ile pediatri servisinde yatarak otama olan çocuklara evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve tedavi süreci sonrasında fazlalık hatırat kalmasını sağlamak, çocukların şifahane kaygılarını kesmek, esenlik paydaşları ile ongun bildirişim kurmalarına ulama sağlamak istedik. Çocukların hoşur bire bir koyuverme verebileceği bu alanlarda ruhlarına bile dokunarak iyileşmelerine arkalamak hem da ailelerine ve afiyet çalışanlarına arkalamak bizler üzere çokça kıymetli” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: