Bekçi ve kardeşleri, doktoru darbetti

KAHRAMANMARAŞ’ın Afşin ilçesinde hastaneye giderek ‘Kaza yaptık’ diyen mahalle bekçisi C.K. ile kardeşleri H.K. ve Ö.K., adli rapor açmak isteyen doktor Ramazan Oğuz’u darbedip, ivedili servisi birbirine kattı. C.K. uyanık aracılığıyla gözaltına alınırken, 2 kardeşinin yakalanması üzere icraat sürüyor. Fenomen, dün akşam ezanı saatlerinde Afşin Ihtişam Hastanesi’nde meydana geldi. Kardeşleri H.K. ve Ö.K. ile hastanenin acil servisine revan C.K., memur doktor Ramazan Oğuz’a kaza yaptığını ve boynunun ağrıdığını belirtti. Bunun konusunda doktor Oğuz, lazım tetkiklerin yapılması için keyif çalışanlarına adli rapor açılması talimatını verdi. Ancak C.K. ve kardeşleri adli ifade istemediklerini söyledi. Hekim Ramazan Oğuz, ifade fayrap etmek zorunda olduğunu söyleyince kardeşlerin saldırısına uğradı. Doktoru darbeden şüpheliler, ivedili servise da zarar verdi. Şüpheliler, servisteki masayı dağıtıp bilgisayarları ve evgin servisin camlarını kırdı.

BEKÇİ ÇIKINCA DOSYA JANDARMAYA DEVREDİLDİ

İhbar üzerine hastaneye irsal edilen polis güçleri ekipleri C.K.’yi yakalarken, H.K. ve Ö.K. ise kaçtı. C.K.’nin Afşin İlçe Güven Müdürlüğü’nde görevli mahalle bekçisi olduğunun ortaya çıkması konusunda dosya Afşin İlçe Uyanık Komutanlığı’na devredildi. C.K. cingöz ekiplerince gözaltına makbuz. Dr. Ramazan Oğuz da çarpma raporu alarak kardeşlerden şikayetçi oldu.SAĞLIK ÇALIŞANLARI SALDIRIYI KINADI

Olayla ilişkin soruşturma devam ederken, Afşin Celal Hastanesi’ndeki keyif çalışanları de acil servis uğrunda tıpkı araya gelerek doktor Ramazan Oğuz’a yapılan saldırıyı kınadı. Afiyet çalışanları namına izah yapan Türk Keyif-Sen Kahramanmaraş Şubesi Başkan Yardımcısı Müstakil Evliya, sağlıkta şiddette sunulan hapis cezalarının para cezasına çevrilmemesi gerektiğini söyledi. Evliya, “Sağlıkta şiddete cezayı arttıran ve bu suçu açıkça bire bir yanlışlık olarak tanımlayan düzenleme hayata geçmiştir. Bu olumlu olmakla alay malay bunun birlikte esenlik hava ve kuruluşlarının liyakatsiz hoşgörülü alan zar edilmesi önerimiz dakikasında hayata geçirilmelidir. Buradaki temas suçun ertelemesi, paraya çevrilmesi imkansız ağıl getirilerek kodes cezası ile cezalandırılması gereklidir. Muvaffakiyetsiz toleranslı düzlük uygulaması dışında şiddet uygulayanlara evgin haller dışında amme esenlik hizmetinin sınırlı aynı süre ücretli verilmesi üzere önlemler acilen hayata geçmelidir. aksi hâlde ne eyvah ki şiddetin önlenmesi kabil değildir. Esenlik çalışanlarının yaşadıklarına tıpkısı serencam verilmesinin ayrıksı tıpkı çaresi yoktur. Afiyet çalışanları şiddet sarmalından tıpkı an evvel kurtarılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Share: