Bayburt’un ilçeleri doğalgazla buluştu

Erke ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, 2022 doğal gaz arzı planlanan iskân yerleri yatırım programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 aylık enfrastrüktür çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra doğalgaz biçim iletimi yapılan ilçelerin altyapıları da kaymakamlıklar ve ilçe belediyeleri koordinasyonuyla tamamlandı. Ilbay Cüneyt Epcim, uray başkanları, vatandaşlar ve diğer ilgililerin katılımıyla düzenlenen açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne ilk doğalgaz verildi.

Düzenlenen törende mütekellim Vali Cüneyt Epcim, ilçelerimizin yıllarca beklediği doğalgazın zaman bağlandığını ve yıllardır beklenilen bire bir sorunun çözüldüğünü belirtti.

Ilbay Epcim, dünyada yaşanan enerji sorunlarının ülkemizi mümas geçtiğini tabir ederek şunları söyledi:

“Tüm dünyada erke genişlik kebir ülkü olarak hücre çarpmakta erke maliyetleri aynı taraftan artmakla alay malay mesail bitmeme ediyor. Şurası anlatım edelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı enerjik enerji diplomasisi sayesinde, ülkemiz enerji sonunu yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz bunu çok kocaman görüyor ve namına çok haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Bugün alelhusus Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğalgaz getirmenin nazik bire bir muvaffakiyet olduğunu değerlendiriyoruz, bu başarıya eş olan destek veren Erke Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkürname ediyoruz, bizlerden bugüne büyüklüğünde desteklerini esirgemeyen hemşerimiz Mücahede Bakanımız Vedat Bilimci, Erke Vekil Yardımcımız Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasi parti temsilcilerimize, kaza şehremaneti başkanlarımıza, kaymakamlarımıza gösterdikleri gayretlerden ekolojik ortam teşekkürname ediyorum.”

Törenin peşi sıra Epcim, ilçede doğal gaz hattı bağlanan Sevgili Altuntaş’ın evine misafir oldu. Vali Epcim, Doğal Gaz hizmeti götürülen Aydıntepe’de mihman olduğu aileyle gaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Canan Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Evimizde ilk kez gaz kullanmaya başladık. Haddinden Fazla bahtiyar olduk. Bizlere ve ilçemize bu hizmeti sunan özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Valimiz Cüneyt Epcim’e çokça teşekkürname ediyoruz.” dedi.

İlçelerde planlı doğalgaz törenine Şehremini Hükmü Pekmezci, DÜRÜST Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Yüce Çelik, kaza belediye başkanları, ilçe kaymakamları, alım amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Share: