Bayburt Üniversitesi 15. yılını dinleti coşkusuyla karşıladı

Cumhuriyetin 100. yılı ve Türkiye yüzyılının başlangıcı olan 2023’te 15. yaşını kutlayacak olan Bayburt Üniversitesi, Koliva grubunun hayal aldığı konserle ’15. Yılı Karşılama’ coşkusunu yaşadı.

‘Gurur meşbu yüzyıldan basiret komple yüzyıla’ sloganı ile duyurulan ve Bayburt Eğitim, Hars ve Hizmet Vakfının katkılarıyla düzenlenen 15. yılı istikbal konserinde manzara kayran Koliva grubu, Busenaz Sürmeneli Spor Salonunu dolduran heyecanlı kalabalığı Karadeniz ezgileriyle selamladı. 15. Yılını ‘Bilim, Firez, Danışma ve Spor” alanlarında 15’er sağgörü etkinlikle taçlandırmayı hedefleyen Bayburt Üniversitesi, 2023 yılının mahmul yoğun geçeceğinin mesajını dinleti coşkusuyla verdi. Koliva grubunun birbirinden güzelce Karadeniz melodik eserlerine hep aynı ağızdan eşlik eden hareketli, 15. yıl dinamizmini yansıttı. Akademik ve idari personel ile öğrencilerin yanı sıra bölüt dahi küşade olan konser, Bayburt’un laf tarihinin unutulmaz anlarına bire bir yenisini ekledi.

Konserin açım konuşmasında 15. Sene lansmanını işleyen Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Cumhuriyetin ideallerine ve Türkiye Yüzyılı vizyonuna şayan bir dönüm yılı amacıyla hazırlıkları tamamladıklarını duyurdu. Rektör Türkmen, “Yüzyılların dönüm noktası olan bu hususi yılı, Üniversitemizin 15. kuruluş yıldönümüne bir dönüm yılı ruhu kazandıracak 15’ler etkinlik dizisi ile karşılıyoruz. 15. Yıl geneline yayacağımız ‘Bilim, Firez, Hanek ve Spor’ temalı 60 etkinlikle Türkiye Yüzyılına antre yapacağız. Üniversitemiz tarihinde tıpkısı milat olmasını hedeflediğimiz 15. sene, modern dünyanın reis nesillerini yetiştirmek üzere müstelzim seferberliğin motivasyonu olacak. Sürdürülebilir yüzyıllara akla yatkın güvenli adımlarla ilerlerken, Üniversitemiz amacıyla övünme kırcı benzeri gündüz ve kanı kurmanın onurunu yaşıyoruz. 15. yıldaki 15’ler etkinlik dizisi, aynı gündüz yazımı yerine Üniversitemizin kurumsal belleğine düzensiz bırakacak.” ifadelerini kullandı.

Konsere hissedar olan Bayburt Yetişek, Firez ve Bakım Vakfının Başkanı İsrafil Kahraman konser konuşmasına Bayburt Üniversitesinin 15. yılını tebrik ederek başladı. Bayburt Üniversitesinin seziş projelerinin Bayburt’un sürdürülebilir kalkınması açısından az çok koskocaman olduğuna aksan yapan Alp, sivil topluluk olarak amaçlarıyla örtüşen bu vizyona ortak olmaktan ve bindi sunmaktan duydukları memnuniyeti bildirdi.

Konser sonunda Koliva grubu üyelerine teşekkür için yeniden sahneye çıkan Rektör Türkmen’in, bu heyecanlı konserin önümüzdeki süreçteki konserlerin habercisi olduğu yönündeki müjdesi alkış tufanı ile karşılandı. – BAYBURT

Share: