Bayburt haberi! Bayburt’ta sağlam yağmur ve fırtına uyarısı

Bayburt’ta kuvvetli yağış ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt üzere sağlam yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi 12. Mıntıka Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın modüler ve çok bulutlanmış, domestik girmek üzere bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Hava sıcaklığının sezon normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, alelumum cenuplu yönlerden hafif arada sırada itidalli kuvvette, gelişmemiş sürekli fırtına (40-70 düzlük düz 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden akva ve gücük devamlı sıkıntı (40-70 düz meydan 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, bina uçması, dikme devrilmesi kabil olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve batı kesimleri üzere akva sağanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın gün doğusu çevreleri amacıyla fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, bugün geceleyin saatlerinden itibaren erte akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve batı kesimlerinde evcil namına akva boğanak ve asuman patırtılı boğanak bekleniyor.

Share: