Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneğinden Artvinspor’a ziyaret

Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Kişmiri, benzeri sekans irtibat ve ziyaretlerde mevcut olmak için geldiği Artvin’birlikte Artvin spor Kulübünü görüşme etti.

Yağız ve beraberindeki Türk ve Gürcü hareket insanları, Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım, umumi heyet üyeleri Sedat Yüksek Öktem ve Göksen Sönmez ile kulüp binasında bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Saika, kulübün faaliyetleri ve geleceğe dair projeleri karşı konuklarına vukuf verdi.

Artvinspor’un şehrin bildirme doğru kulüplerinden birisi olduğunu anlatan Yıldırım, şunları söyledi:

“Bizler de bu esaslı kulübümüzün varlığını daim olmak istiyoruz. Maalesef pandemi ve konuşu şartlardan muhit toy ligde bando kurumadık. Toy birlikte olsa ayak topu kıymettar ayrımsız spor dalı. Idare kurulumuzda 2’si eş hep 15 arkadaşımızla beraber takımımıza bakım etmeye çalışıyoruz. Amacımız bildirme kısa sürede ayrımsız topluluk oluşturarak amatör ligde baştan yeşil beyazlı takımımızı taraftarımızla buluşturmaktır. Bu anlamda toplumun gelişigüzel kesiminin desteklerini bekliyoruz.”

Cemiyet Başkanı Ahmet Karaca ise kendisinin birlikte Artvinli olduğunu, bundan de büyük çekicilik duyduğunu ifade etti.

Acara Muhtar Cumhuriyeti’nin başkenti Batum’birlikte Türk iş insanlarını desise ettiklerini kaydeden Yağız, “Artvinspor bizlerin çocukluk aşkıdır. Bugün burada pakt binasında Artvinspor’dahi kalıp terletmiş sakat futbolcuların fotoğraflarını görünce haddinden fazla duygulandım. Bizler iş insanları olarak Artvinspor’a bundan sonra elimizden geldiği büyüklüğünde maddesel ve manevi bindi vereceğiz. Doğup büyüdüğümüz bu şehre vefa borcumuzu bayılmak istiyoruz.” diyerek konuştu.

Ziyaret böylecene Yıldırım, misafirlerine Artvinspor forması bağış etti.

Share: