Batman’da üreticilerin kullanımı üzere 4 üzüm şet makinesi mevhibe edildi

Batman’da üreticilerin kullanımı üzere Gercüş Ekincilik ve Orman İlçe Müdürlüğüne 4 üzüm sıkma makinesi teberru edildi.

İl Hususi İdaresi finansmanı, Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğünün destekleriyle atıfet edilecek 4 üzüm şet makinesinin teslimi için Batman Tarım Yüreklilik Kooperatifi bahçesinde izlence düzenlendi.

Programda üreticilerin kullanımına tahsis edilmesi için üzüm sıkma makineleri Gercüş Ekincilik ve Orman İlçe Müdürü Dayanıklı Kaplan’a konfirmasyon edildi.

Ekincilik ve Orman İl Müdürü Mehmet Entelektüel, Batman’ın zirai potansiyeli faziletkâr benzeri devlet olduğunu belirterek, 1 milyon dönüm mezru ve dikili alanın bulunduğunu söyledi.

Tarım alanlarının 174 bin dekarının demet ve bahçelerden oluştuğunu ve bu alanın 60 bin dönümünün rabıt olduğunu dile getiren Entelektüel, bağların balaban kısmının Gercüş ilçesinde saha aldığını kaydetti.

Batman’da markalaşan mazrona üzümünün koskocaman olduğunu, hasadın önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade eden Okumuş, pekmez üretimi işleyen üreticilere yüklenmek amacıyla 4 üzüm sıkma makinesi hibe ettiklerini anlattı.

Görgülü, “Burada maksadımız çiftçinin hisse senedi gücüne katkıda gezmek. Çiftçilerimizin henüz temiz bir yöntemle üzüm sıkmalarına yardım sunmak amacıyla İl Hususi İdaremizin finansmanında 4 üzüm şet makinesi atıfet edildi. Üreticilerimize görklü olsun.” dedi.

Share: