Batman’da 15 milyonluk efsanevi barınağı

Batman’bile 15 milyonluk hayvan barınağı

BATMAN – Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, yapımı tamamlanmak amacıyla olan Hayvan Otama Bakım ve Iyileştirme Merkezini inceleyerek tesisin serencam durumunu durumunda inceledi.

Batman Belediyesi yoluyla Hasankeyf yolu üstünde 45 dönümlük alanda kurulan 15 milyona servet olacak Efsanevi Otama Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi Doğu ve Güneydoğu’nun arz nazik otama merkezi olacak. Efsanevi barınağının otama kısmında 2 nüsha ameliyathane, 2 sayı sondaj odası, 2 skor röntgen odası, mevki operatif, laboratuvar, eczane, reçete deposu ve kilolu bakım odası bulunuyor. Antrparantez 3 veteriner doktor, 2 teknikçi görev yapıyor.

“Maşrık ve Güneydoğu bölgesindeki arz büyük efsanevi barınağını düz yazı etmeyi hedefliyoruz”

Kurdukları iki projeyi beraberce yürütecekleri bire bir alanda olduğunu aktaran Vali Canslp, “Birisi Hayvan otama ve iyileştirme merkeziydi. Bu proje çerçevesinde 45 dönümlük benzeri yerey üstünde 15 milyonluk bir harcama yapılarak Şarki ve Güneydoğu bölgesindeki yer şişman hayvan barınağını inşa etmeyi hedefliyoruz. Bu kuruluş basit bölgede yaşıt bir tesis olacak. Tırı Vırı el altında projemizin yüzde 80-90 fiziki gerçekleştirilmesini bile sağlamış durumdayız. Burada hayvanlarımızın seçme türlü ihtiyacını, bunun süresince vasektomi birlikte karışma atılmak üzere serencam aşama nezih tıpkısı ortam içerisinde çıkmaz hayvanlarıyla ait rastgele nev hizmeti baş başa sunmuş oluyoruz” dedi.

“İkincisi de azade dolaşım alanı” olduğunu belirten Ilbay Canalp, “Bu alan birlikte, hayvanlarımızın serbest dolaşımı üzere uygun bire bir genişlik olacak. Antrparantez barınmaları amacıyla dahi kulübeler düz yazı edeceğiz. Bu organizasyon için bakanlığımızdan dahi bölümsel tıpkı destek elde etmiş bulunmaktayız. Vakit Kaybetmeden batmanda bu barınakları bina etmek yetmiyor; ön illerde, bölgelerde ve değme yerde bu şekilde nesir edilsin ki, hayvanların hem tahaffuz hem tedavi hem birlikte kısırlaştırma işlemleri arz deli dolu şekilde işlenmiş olsun. Efsanevi popülasyonunu dengelemek amacıyla kısırlaştırma bile önemlidir” ifadelerinde bulundu.

Share: