Batman Yer Yağı Spor’a 2 karşılaşma seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası

Batman Yer Yağı Spor ile Şanlıurfaspor arasında oynanan ve tribün olayları dolayısıyla 61’inci dakikada tatil edilen maçla ilgilendiren kendisine Profesyonel Futbol Düzen Bağı Yerleşmiş (PFDK) vasıtasıyla karı sahibi ekibe 2 karşılaşma seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası verildi.

TFF 2’nci Klasman Beyaz Grup’un 19’uncu haftasında Batman Yer Yağı Spor’un sahasında Şanlıurfaspor’u misafir ettiği karşılaşma, 61’inci dakikada tribünde çıkan ahval dolayısıyla dinlence edildi. Batman Site Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın geçmiş yarısı golsüz eşitlikle sona erdi. Maçın ikinci yarısında Şanlıurfaspor, 50’nci ve 56’ncı dakikada bulduğu gollerle 2-0 öne geçti. Mücadelenin 61’inci hemencek ise tribünlerde hâller yaşandı. Polis Güçleri, koruyucu eşliğinde saha içerisinde tedbir alırken taraftarlar; sahaya, destek, maytap, meşale ve akarsu şişesi attı. Karşılaşmanın hakemi Safa Yılmayan, 61’inci dakikada olaylar zımnında maçı tatil etti.

PFDK BATMAN YER YAĞI SPOR’A 2 MAÇ SEYİRCİSİZ VE 20 BİN TL MÜLK CEZASI VERDİMaçın dinlence olması zımnında tutulan raporlar PFDK’ya verildi. Yapılan incelemede Batman Petrol Spor’a öz sahasında 2 karşılaşma seyircisiz oynama ve 20 bin TL nakdî ceza verildi. Taraftarların neden olduğu kötü ve keder şov nedeniyle ve bu eylemin bir sezon zarfında familya sahibi pakt olduğu 4’üncü müsabakada gerçekleştirilmesinden ufuk üstelik  20 bin TL ceza verildi. Cezanın ardından Batman Petrol Spor kişi evinde oynayacağı Somaspor ve Bursaspor maçlarını seyircisiz oynayacak.

Share: