Batman Valisi Canalp, inşası süren Hayvan Tedavi, Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezini inceledi

Batman Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili Ekrem Canalp, inşası devam eden Hayvan Otama, Bakım ve Iyileştirme Merkezinde incelemelerde bulundu.

Canalp, yapımı süren Hayvan Otama, Bakım ve Iyileştirme Merkezini ülfet etti, çalışmalarla ilgilendiren bilgelik aldı.

Gazetecilere açıklama özne Canalp, alanda iki farklı projenin yürütüldüğünü belirtti.

Birinci projenin Hayvan Otama, Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi olduğunu tabir fail Canalp, 45 dönüm yer üstünde 15 milyon liralık bir bütçe ile çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Canalp, “Şarki ve Güneydoğu Rum bölgelerindeki genişlik balaban efsanevi barınağını mensur etmeyi hedefliyoruz. Projemizin yüzde 85 fiziki gerçekleşmesini sağlamış durumdayız. Bu proje içerisinde ameliyathane, istikşaf odaları, röntgen odası, laboratuvar, züğürt hizmet odaları ve kedi evi bölümleri olacak.” dedi.

Hayvanların her nev ihtiyacının bu merkezde karşılanacağını dile getiren Canalp, alanda planlı ikinci projenin ise zooloji amacıyla azade dolaşım alanı oluşturulması olduğunu söyledi.

Canalp, “Etrafı sarih olacak, hayvanların özgürcesine dolaşmasına makul olacak. Bu düzlük içerisinde dahi hayvanlarımıza tahaffuz imkanı sağlayacak kulübeler inşa edeceğiz. Ayrıca hayvanlarımıza daima beslek yapacağız. Hayvanlarımız çıkmaz aralarında, çöplerden yemek bakmak yerine buradaki alanda serbestçe gelip, ihtiyaçlarını giderecekler.” dedi.

Share: