Başkent’te polisten okul çevrelerinde sıkı denetim

Başkent’te polisten okul çevrelerinde ekti denetleme

ANKARA – Ankara’bile polis güçleri tarafından terbiye ve öğretimin güvenilir ortamda sürdürülebilmesi üzere 25 ilçede okulların çevresinde başlatılan denetimler sürüyor.

Ankara İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, 25 ilçede yetişek ve öğretimin emin ortamlarda sürdürülebilmesi amacıyla meslek çevrelerinde denetleme yaptı. Gidiş Geliş, asayiş, narkotik, terörle mücadele ve kaçakçılık birimlerinden bin 5 personelin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada vatandaşlar üzerinde kontrol yapılırken, çevredeki kafe, internet kafe ve hisse senedi yerleri denetlendi. Polis Güçleri ekipleri, yoldan geçen vatandaşların etiket sorgulamasını da yaptı. Denetimlerin bölüm boyu bitmeme edeceği kaydedildi.

“Ankara’nın tamamına yayılacak şekilde sürdürüyoruz”

Ankara Gidiş Geliş Denetleme Ekipler Amiri Saha Komiseri Meram Denek, çocuk ve gençlerin daha emniyetli ayrımsız ortamda eğitim bilimi faaliyetlerini sürdürebilmesi amacıyla umumi bire bir aplikasyon yaptıklarını belirterek, “Bu uygulamaları 25 ilçemizde bin 5 personelimizin katılımıyla sürdürüyoruz. Uygulamalarda ekol önleri, okul önlerinde bulunmaması müstelzim şahıslara müteveccih icraat, servis araçları denetimleri, internet kafe ve toplumsal ameliyat sürdüren yerlerde çalışmalarımız var. Bunları de hareketli tıpkısı şekilde Ankara’nın tamamına yayılacak şekilde sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: