Başbuğ Kılca: “Önceliğimiz eğitim ve geleceğimiz olan çocuklarımız”

Konya’nın dalan Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, “Bu ay içerisinde yapacağımız ziyaretlerle birlikte ilçemizdeki 160 okulun tamamını ziyaret etmiş olacağız. Karatay Belediyesi olarak önce önceliğimiz bilcümle eğitim bilimi ve geleceğimiz olan çocuklarımız olmuştur” dedi.

Karatay Şehremini Hasan Kılca’nın ilçe genelindeki bilcümle okulları kapsayan ziyaretleri devam ediyor. Karatay Milli Terbiye Müdürü Sami Sağdıç, Uray Başkan Yardımcıları, ünite müdürleri, Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Aslan ve Cahillik Meclisi Başkanı Ahmet Babuccu ile alay malay yapılan ziyaretlerin bu ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Dolayısıyla Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, araya pandemi girmesine rağmen göreve geldiği 2019’dan bu yana geçen müddet içerisinde ilçedeki cümle okulları mülakat etmiş olacak. söz konusu ziyaretlerde Komutan Hasan Kılca; ekol yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle buluşarak hem okulların hem dahi hoca ve öğrencilerin taleplerini birinci ağızdan tabaka alıp çözüme kavuşturulması üzere şişman çaba ediyor.

” İsmil, Hayıroğlu ve Ovakavağı’nın 9 okulu mülakat edildi”

Bu çerçevede Hasan Kılca, merkeze ırak İsmil Fatih İlkokulu, İsmil Atatürk İlkokulu, İsmil Cumhuriyet Altını İlkokulu, İsmil İmam Hatip Ortaokulu, İsmil Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hayıroğlu İlkokulu, Hayıroğlu İmam Hatip Ortaokulu, Ovakavağı İlkokulu ve Ovakavağı İmam Hatip Ortaokulu’nu konuşma etti. Karatay Belediyesi olarak eğitime yönelik hayata geçirilen hizmetler ile yıpranmamış projeler üzerine okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri bilgilendiren Kılca, ekol ziyaretlerine balaban ehemmiyet verdiklerine aksan yaptı. Eğitime değme antlaşma öncelik verdiklerini ve ilçedeki yetişek kurumlarının transformasyon ile gelişimi için himmet gösterdiklerini belirten Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, “İlçe Milli Terbiye Müdürümüz, şehremaneti başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimiz, Site Konseyi ve Gençlik Meclisi başkanlarımızla birlikte mufassal bir süredir ilçemizdeki okullarımızı konuşma ediyoruz. Çünkü yetişek ve öğrencilerimiz seçme devir önceliğimiz olmuştur. Bu çerçevede sonuç 3 buçuk yılda okullarımıza protez çim halı sahalar yapıyoruz. İlçemize 6 yıpranmamış yetişek tesisi kazandırdık. Robotik kodlama atölyeleri kuruyoruz. İlçemize Gidiş Geliş Eğitim Parkı kazandırdık ve 4’ncü dershane öğrencilerimizi buraya getirerek trafik bilinci oluşturulmasına katkı sunuyoruz. İkinci gidiş geliş eğitim parkımızın yapımı da sürüyor. Yine ilçemizde ilkokul bir numara sınıfa başlayan tekmil öğrencilerimize çanta ve kırtasiye desteğimizi sürdürüyoruz. Ortaokul ve lise öğrencilerimize TÜBİTAK Malumat ve Maharet ile Marifet Çocuk ve Meraklı Minik dergilerini ücretsiz ulaştırıyoruz. Nedeniyle amacımız ilçemizdeki terbiye kadrosunun okulların veya öğrencilerin ihtiyaçlarından haddinden fazla ağız ağıza eğitime odaklanmasını ulaşmak. Eğitime bindi vermeye bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

Karatay Milli Yetişek Müdürü Sami Sağdıç, “Başkanımız icap okullarımızın fiziksel imkanlarının iyileştirilmesi gerekse terbiye alanında mukavemetli çokça proje üreterek bu konuda önemli desteklerde bulunuyor ve eğitime değer veriyor. Detaylı aynı süredir okullarımızı başkanımızla alay malay ülfet edip öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle benzeri araya geliyoruz. Bizler amacıyla de oldukça eli nimetli geçiyor. Karatay Uray Başkanımız Sayın Hasan Kılca ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. – KONYA

Share: