Bartın vukuf… Amasra’ya denizden 843 gezici

BARTIN’da tıpkısı süre evvel yapımı tamamlanan Amasra Limanı’na, 3’üncü nöbet mevrut ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, 843 bulaşıcı bıraktı. Gemi, Amasra’dan sonra Sinop ve Trabzon’a geçecek.

Rusya’dan 5 dolaşma önce yola sâdır ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, evvel adına İstanbul’a gitti. 2 aktarılma süresince İstanbul’u gezen Rus turistler, yeniden denize açıldı. 843 geçici ile 427 personelin bulunduğu kruvaziyer, bu sabahleyin bir süre geçmiş yapımı tamamlanan Amasra Limanı’na yanaştı. 193 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki kruvaziyerdeki turistler, amal sonrası gemiden baş aşağı yaptı. Turistler, Amasra ilçe merkezi ile UNESCO Acun Mirası Listesi’ndeki Safranbolu’yu gezecek. Kruvaziyer, akşam ezanı saatlerinde Amasra’dan ayrılıp, Sinop ve Trabzon’a gidecek.

Zalim turistler Amasra’da tarihi Kemere Köprüsü, Fatih Camii, çekiciler çarşısı ağlayan ağaç’ı gezerek, rehberler eşliğinde verimli verimli ışık çekti. Amasra’daki esnaf, Karadeniz bölgesinde sezonun bitmesine rağmen 3’ncü kere gelen Zalim turistlerin ilçeyi hareketlendirdiğini ve ekonomik adına balaban ulama sağladıklarını söylediler.

‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyerin, kasıma kadar Amasra’ya 4 misil henüz volta düzenleyeceği öğrenildi.Share: