Baran İstanbul’u köle aldı! İşte mahdut geneli hava raporu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlanmış, Marmara’nın kuzey ve şark su, Karadeniz, (Eskişehir aut) İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Maşrık Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt çevrelerinin boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, (Sinop hariç) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli’nin yaka kesimleri, Tokat ve Kayseri’nin gün doğusu ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; yıldız, bağırsak ve mağrip kesimlerde zaman normallerinin 4 ila 8 adım altında, şark bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Alelumum şimalli yönlerden belli belirsiz, arada bir itidalli kuvvette, Marmara, Şimal Veli kıyıları ile Sinop ve Samsun çevrelerinde şimalli yönlerden, Doğu Akdeniz kıyıları ile Şark Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın doğusu, (Sinop dış) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli’nin kenar kesimleri, Tokat, Yozgat ve Kayseri’nin maşrık ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde yerli akva olması beklendiğinden yaşanabilecek pahal şartlara cebin (ansızın başat, seylap, sebep, yağış çabucak sağlam rüzgar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Yıldız Iye kıyıları ile Sinop ve Samsun çevrelerinde şimalli yönlerden, Şarki Akdeniz kıyıları ile Gün Doğusu Küçük Asya’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden sağlam olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlanmış, bölgenin yıldız ve gün doğusu çevrelerinin bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova çevreleri ile Kırklareli kıyılarında yerli kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; şimalli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Rüzgarın; Şimal Iye kıyılarında şimalli yönlerden akva (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin fasılalı bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Osmaniye, Hatay kıyıları, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Kahramanmaraş’ın günindi ilçelerinde yerel akva olması bekleniyor. Rüzgarın; Maşrık Akdeniz kıyılarında cenup ve güneybatı yönlerden sağlam (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çokça bulutlu, Eskişehir aut havza genelinin aralıklı boğanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların; Sivas çevreleri ile Kayseri’nin maşrık ilçelerinde yerli akva olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, havza genelinin aralıklı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların; öğleden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevreleri ile Kastamonu kıyılarında yerli kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde kuzeybatıdan akva (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve GÜN DOĞUSU KARADENİZ

Parçalı ve çokça bulutlanmış, mıntıka genelinin aralıklı boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışların; Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Samsun ve Kalaba çevreleri ile Tokat’ın şark ilçelerinde domestik olarak sağlam olması bekleniyor. Rüzgarın; Samsun çevrelerinde kuzeybatıdan sağlam (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kesim genelinin fasılalı boğanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden sağlam (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, Siirt, Gaziantep, Kilis ve Batman çevrelerinin bora ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.Share: