Balkan ikincisi olan Rojda, Hakkari’de coşkuyla karşılandı

Yunanistan’üstelik planlı Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda ikinci olan Polis Gücü Spor Kulübü sporcusu 13 yaşındaki Rojda Kanat, memleketi Hakkari’birlikte coşkuyla karşılandı.

Antrenörü Rüya Özcan Sucu ile kente dönen Rojda Angıç üzere Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü uğrunda karşılama töreni düzenlendi. Müdürlüğün uğrunda ayrımsız araya mevrut sporcular, antrenörler ve Angıç’ın ailesi, milli sporcuyu bateri zurna eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı.

Programa katılan Hususi Harekat Idarehane Müdürü Recep Korhan Gürel, İl Güven Müdür Muavini Fatih Ünsal ile Deneyimsizlik ve Spor İl Şube Müdürü Sabri Demir, başarılı sporcuyu ve antrenörünü kutlama etti.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri birlikte Kanat’ı kutladı, bağış verdi. Angıç, henüz sonradan sportmen arkadaşları, antrenörler ve TDP ekipleriyle halay çekti.

Istikbal törenine katılanlara teşekkür fail Angıç, organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırdığı için cazibeli olduğunu dile getirdi. Kanat, “Bu vakit kaybetmeden tıpkı başlangıçtı. Henüz şişman dereceler da getireceğim. Karşılama de çokça güzeldi. Pir duygular yaşıyorum.” dedi.

Kızına sarılarak tebrik eden anne Zehra Angıç ise haddinden fazla bahtiyar olduklarını belirterek, “Emeği sabık herkese çokça teşekkürname ederim. Kızımla alım duyuyorum. Rojda çok muvaffakiyetli bir sporcu ve mektepli.” diye niteleyerek konuştu.Share: