BALIKESİR – Yüce Aziz Demirezen Balaban Rical Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası başladı

Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin familya sahipliğinde milli sportmen Büyük Demirezen hesabına planlı Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, Balıkesir’de başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Ayak Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonunun katkılarıyla düzenlenen şampiyonan geçmiş günü kıyamet kırana sabık müsabakalara sahne oldu.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyonun yeryüzü mefret organizasyonlarından birinin Büyük Rical Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası olduğunu söyledi.

Gözgeç, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu şampiyonada dereceye giren sporcuları kampa alıp 2024 hedefimiz olan Paris Olimpiyatları’na bu sporcularımızla yolumuza devam edeceğiz. Bunun amacıyla bu şampiyonanın önemi bizim üzere büyük. Boks Federasyonun sunma yetişkin şampiyonası Iri Erkekler Yumruk Oyunu Şampiyonası’dır. Bunu de iyicene tıpkı şehirde yapıyoruz. Burada olmaktan hem tığ hem parçalanmamış misafirlerimiz kıvançlı. Kısaca bin gönül benzeri hafta buradayız.”

Bire Bir hafta sürecek olan şampiyonada 400 sportmen uğraş edecek.

Share: