Bakan Çekicilik: Içtimai bölük projesindeki taksit artışı yüzde 25’i geçmemelidir

Icra Vekili Gurur, katılığı bir göstergeç programında içtimai basamak projesine müteveccih yüce detaylar verdi. Hava, “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi kapsamındaki önce temellerin17 ilde atılacağını anlattı. Alım ” Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Vazıh, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Çeltek, Yozgat ve Zonguldak’ta 5 bin konutun temelini atıyoruz.” sözlerini kullandı.

5 MİLYON BAŞVURUNUN 1 MİLYON 714 BİNİ GENÇLERE AİT

Gurur, “Gençlerimizin bu projeye güvenini başvuruyla alay malay görüyoruz. 5 milyona mümasil başvurunun 1 milyon 714 bini gençlerimiz. Bu yüce tıpkısı nicelik.” sözlerini kullandı.Vekil Gurur “Gençlerimize, ‘2 bin 280 liradan başlayan taksit taksit isterseniz eş alabilirsiniz.’ diyoruz. Eğer 2 bin 280 lirayı ödeyemiyorsan arsaya başvurabilirsin. 1100 teklik, 1200 lira taksitle 10 sene faizsiz yer taksiti. Yani zaman ne ödüyorsanız, 10 yıl tıpkı taksiti ödemeye devam edeceksiniz. Bu çerçevede gençlerimiz, kişi gelirlerine projede hangisi uyuyorsa ona başvurabilirler.” ifadelerini kullandı.

TAKSİTLER YÜZDE 25’İ GEÇMEYECEK

Bir süredir projedeki taksitlerin artışlarında yaşanacak olan yükselmeler hakkındaki endişeler dile getiriliyordu. Gelgel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bunun cevabı yaptıklarımızda esasta. Sabık sene görevli maaşına tahminî yüzdelik 80 artım geldi. Biz TOKİ’den ev almış 1 milyon 170 bin vatandaşımıza dedik kim: ‘Biz kirada bire bir aranjman yaptık, kira artışı yüzdelik 25’i geçemez. Nedeniyle hane kira artışı yüzde 25 ise bizim taksitlerimizdeki artış dahi yüzdelik 25’i geçmemelidir ve benzeri sene içerisinde verecekli vatandaşlarımıza yüzde 25 artma yaptık.” dedi.Share: