Bahçeli: Bizim; Çetelere, Cürüm Örgütlerine, Satılmış Aydınlara, Temelsiz Şarkıcılara, Kokuşuk Sanatçılara Tavizimiz Asla Kaçınan

MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli, Sivas’ta düzenlediği mitingde, “Bizim; çetelere, yanlışlık örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş tehalüf partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, sası sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından güzeşte bir lokmayı bu ülkeye medyun olup dahi ihanet eden izzetinefis yoksunlarına tavizimiz asla olmayacaktır” dedi.

Kerem Bahçeli, 2023’te yapılacak seçimlere yönelik önce mitingini zaman Sivas’ta düzenledi. Partisinin cumhurbaşkanı adayının AKP Genel Başkanı ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

“GİZLEYECEK, SAKLAYACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ BULUNMAYAN. UTANACAĞIMIZ, SIKILACAĞIMIZ HİÇBİR İLİŞKİ AĞIMIZ DA YOK”

“4 Ilkgüz 1919’da Cumhuriyet’e revan yolun önceki adımı nasıl bu vilayetimizde atılmışsa tığ da eş benzeri adımı atıyor, bu nöbet dahi Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümüne akilane yürüyoruz. Zalimler ve işbirlikçileri, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanına bariyer olamadılar. Bağımsızlık ve özgürlük davamıza dem doğrayamadılar. Samsun’dan Amasya’ya, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Afyonkarahisar’dan İzmir’e büyüklüğünde bin benzeri felaketi göğüsleyen, çilelerin gövdesinden ziya kâffesi kabilinden doğan vatan ve budun sevgisine zarar veremediler.

2023 yılında adayımız mahsus, kararımız nettir. 1,5 yıldır kararsızlık süresince kıvrananlar, varsın masalara beniz sürsünler. Varsın birbirlerine aldatılma atıp dursunlar. Kimin namzet olacağını yakalamak için Türkiye düşmanlarından şehadetname arayışına koyulsunlar. Biz, ne yapacağımızı biliyoruz. Ne söyleyeceğimizin bilincindeyiz. Milletimize elbet tıpkısı ati vaat ettiğimiz bedihi ortada. Gizleyecek, saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Utanacağımız, sıkılacağımız hiçbir iş ağımız dahi bulunmayan.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Zillete başlama etmedik ki istikametimiz şaşsın. Namerde ahali açmadık ki yüzümüz kızarsın. İhanete ‘tamam’ demedik ki yükümüz ağırlaşsın. Bittabi görünüyorsak oyuz.

Milletin felahı, ferahı, fecri, refahı ve fenalıkların defi amacıyla geceyi gündüze katan sağduyu, kalbiselim Topluluk İttifakı berenarı Türkiye’nin batışını elde etmek, ebediyete kadar muhal bire bir fon kalacaktır.

Bu nedenle bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz istikbalinizi atama edecektir. Mesafelik yaklaşmaktadır, çember daralmaktadır. Bizim adayımız anlaşılan, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sarih meydanlık farkla esasen reisicumhur seçilmesi, TBMM’bile mebus sayısı ve açık oturum destek itibariyle haddinden fazla kıpırdak bire bir MHP grubunun ve Halk İttifakı’nın cilve etmesidir.

Biz, bu ülkeyi bedava seviyoruz. Bedeli martir kanlarıyla ödenmiş bu cennet vatanı canımızdan eren biliyoruz. Fakat fitne durmuyor, düşman dinlenmiyor. Yalancılar korosu, müfteriler koalisyonu, müfsitler oluşumu, kişmiri propagandaya işaret bağlıyor, devamlı Türkiye’yi kötülüyor. Bunların işi gücü densizliktir, düzeysizliktir, dedikodudur.

Demem odur kim alçalma ittifakı yalandır, yıkımdır, yozlaşmadır. Inme ittifakı çürüktür, çarıktır, çarpıklığın daniskasıdır. Samimiyetleri sahte, sevgileri mevhum, sadakatleri samandır.

CHP’nin başındaki can, Türkiye’nin karşına geçen mihrak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin temelini kazmakla meşgul bir fırsatçıdır. Gözünü coşkunluk bürümüş, kalbi taşlaşmıştır. Tek lafı Türkiye’mizin lehine değildir.

Kılıçdaroğlu; valileri, kaymakamları yıldırma ediyor. Kameralar eşliğinde kurumları basmaya kalkışıyor. Vatandaşlarımıza ‘borçlarını ödemeyin, otomobil almayın’ çağrısını dillendirerek iç isyana oynuyor. Ülkemizde can ve para güvenliği olmadığını iddia ederek yatırım yapılmamasını istiyor. Bu Kılıçdaroğlu, emperyalizmin kılıcını sallıyor.

Altılı ganyanın ilkokul parti başkanı, Kılıçdaroğlu’nu kesin sorgulamalıdır. ‘Bizim adımıza neden konuşuyorsun’ girmek zorundadırlar. Bahçe korkuluğu olmadıklarını göstermeleri lazımdır. ‘Konu mankeni değiliz’ çıkışını yapmaları özlük hayırlarınadır. Sivas’tan soruyorum; şeş kez toplanmalarına rağmen cumhurbaşkanı adayı üzerinde uzlaşamayan bir siyasal curcunanın Türkiye’ye yeryüzü alelade hizmeti dokunabilir mi? Böylesi ayrımsız eğrilik dünyanın neresinde görülmüştür? Güçlendirilmiş Milletvekili Sistem’in haricinde, o üstelik eskinin baştan mensur çabasıdır, tek bir projeden, tek benzeri hedeften, sadra felah tek bire bir iyileştirici hamleden bahsetmek türlü başöğretmen?

“BİZİM; ÇETELERE, CÜRÜM ÖRGÜTLERİNE, SATILMIŞ AYDINLARA, TEMELSIZ ŞARKICILARA, KOKUŞMUŞ SANATÇILARA TAVİZİMİZ KATİYEN KAÇINAN”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önce Cumhurbaşkanı ve kurucu lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin takdiri ve tercihiyle baştan Reisicumhur seçilecektir. Arzumuz, arayışımız ve mücadelemiz bu doğrultudadır.

Bizim; çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş ihtilaf partilerine, satılmış aydınlara, temelsiz şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından sabık bire bir lokmayı bu ülkeye verecekli olup birlikte ihanet eden haysiyet yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır.”Share: