Babacan, Aksaray’da İş Dünyasına Seslendi: “İki Balaban Krizi Çözen Takım ile Beraberiz. Tığ Yaşadık, Yaptık”

EKSIKSIZLIK ITIBAR ATALAY

Demokratlık ve Hareketli (ÇIKAR YOL) Partisi Umumi Başkanı Yüce Babacan, Aksaray’da gelişim dünyasına; “Cümle 13 sene çok nazik görevlerde ve arz baskı sorunlarla uğraşıp, o sorunları çözen; iki çıngı iri konuşu krizi çözen takım ile tığ şu anda beraberiz. Sorunlar her ne büyüklüğünde büyükse birlikte mevsuk ve topluluk kadrolarla çalıştığınızda bu sorunların çözümünün bile çarpık çurpuk olacağını biliyoruz. Tığ yaşadık, yaptık. Daha güzelini inşallah yaparız. Bunu bildiğimiz için bu kadar bayındır ve kendimizden emin konuşuyoruz” dedi.

DERMAN Partisi Genel Başkanı Yüce Babacan, Aksaray’bile; Aksaray Ticaret ve Uran Odası’nı müzakere etti. Babacan, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“ILAÇ Partisi kurulalı iki buçuk sene oldu. Az Çok bodur tıpkı süre içre şişman aynı düzenleme yapısını kurduk. Türkiye’nin umum kılcal damarlarına kadar ulaşacak ayrımsız teşkilatlanma altyapısını kurgulamış olduk. Teşkilatların çalışması bizim amacıyla haddinden fazla kocaman. Vatandaşlarımızı ilk ağızdan dinlemek ve ülkenin sorunlarına bilge tevessül etmek açısından balaban. Benzeri zamanda partimizin çalışmalarını, planlarını ve projelerini vatandaşlara direkt ifade etmek açısından son adım muhteşem. Genel suret ve teşkilatlar kendisine sonsuz sahadayız ve çalışıyoruz. Türkiye’nin beherglas durumunda vatandaşlarımızla görüşüyoruz, dertleşiyoruz. Sorunları yaşayanlardan dinlemezsek akıllıcasına analizör üretemeyeceğimize inanıyoruz.”

“PARTİLERİ ARASI BU İŞ BİRLİĞİNİ TÜRKİYE’DE İLK KERE BİZ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Partisinin eylem planlarıyla herhangi bir alanda seçimlerden sonraları neler yapacaklarını detaylarıyla ortaya koyduklarını tabir etti. Tarımdan eğitime, teknolojiden, kıran, mülteci ve muhacir sorunu, toplumsal politikalardan çevre ve abuhava değişikliğine kadar 12 eylem planını hazırladıklarını anlatan Babacan, “10 gösteri planı henüz hazırlıyoruz, böylecene 22 gösteri planını açıkgöz olacağız. Eylem planlarıyla iktidara geldikten sonraları 360 etap herhangi bir alanda neler yapacağımızı bilcümle detaylarıyla ortaya koymuş olacağız. 6 masanın anne hederi güçlendirilmiş vekil sistemdi. Bunula ilişkin kendi çalışmamızı şümullü bir say yaparak tamamladık. Seçim güvenliği komisyonu kurduk. Seçim komisyonunda mukannen resmi sonuçlar açıklanana büyüklüğünde 200 bin sandığına bilgili olmanın alt yapısını gerçekleştiriyor. Seçme güvenliği bu çok cesim. Türkiye’birlikte özlük başına hiçbir tümen 200 bin sandığa bilge olamıyor. Buna kudret partisi dahi karışma. Bu fakat partiler arası iş birliği ile mümkündür. Partileri arası bu aksiyon birliğini Türkiye’de ilk kez tığ gerçekleştirdik.

“ALINAN KARARLAR SEÇKIN VE İSTİŞARE EDİLMEDEN ALINMASI TÜRKİYE’DEKİ, SORUNLARI ELAN BIRLIKTE BÜYÜTÜYOR”

Sıkıntıları yaşayanlardan dinlemezsek, doğru çözümleri üretemeyeceğimizi düşünüyoruz. Zaman oto galericiler sitesindeydik. Dakikasında otomobil sektörünün röntgenini çektik. Gösteri planları ile rastgele alanda seçimlerden bilahare ne yapacağımızın detaylarını ortaya koyuyoruz.

İlk eylem planımızı ekincilik alanında açıkladık. beher eylemin bütçesini adisyon ettik ve gündüz verdik. İkinci eylem planımız facia yönetimi ile alakalıydı. Içtimai politikalar, üçüncü eylem planımız. Dört nolu eylem planı, sayısal inkılap ve teknoloji. Beşinci eylem planımız mefret tutum ve istihdam konusunda, şubat ayında açıkladık. Domestik yönetimler ve şehircilik, kamu 101 maddede neler yapacağımızı açıkladık. Yükseköğretim, 50 maddede darülfünun sistemini lacerem düzeltilmiş edeceğimizi ortaya koymuş durumdayız. Sekizinci gösteri planımız, KHK mağduriyetlerinin giderilmesi ile ilgili. FETÖ ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz ama tıpkı yandan dahi bu süreçte oluşan mağduriyetleri ülfet zarfında pekâlâ çözeceğiz, haddinden fazla kapsamlı ayrımsız ahbaplık raporu bu. Çevre ve iklim değişikliği; 65 maddede nesiller arası hak, burada yazılı. 10 numaralı gösteri planımız, adil hız. Bugüne büyüklüğünde Türkiye’da yapılan genişlik kapsamlı, karar reformu gösteri planı. 11 numaralı gösteri planımız keyif. 12 numaralı gösteri planı üstelik kafile sorunu ile ait. Düzensiz göçmenler ve mülteci sorununun çözümü ile alakalı. Bunların sayısı 12. 10 sunum elan hazırladık. Temas alanda neler yapacağımızı ortaya koymuş olacağız.

Altılı masanın önce konusu biliyorsunuz, güçlendirilmiş vekil sistemdi. Bununla ilgilendiren öz çalışmamızı, 2021 yılının böylece tamamladık. Fakat temel değişikliği biliyorsunuz, kalifiye ekseriyet gerektiriyor. 2003-2004’te anayasayı değiştirirken, Meclis’te hoppadak iki tane fırka vardı. Partiler kuma bir alt kurul kurdu, mutabakatla kanunuesasi değişikliği yaptık. Ondan bilahare Türkiye, SU müzakerelerine başlayabildi. Partiler arası emek, günü geldiğinde bunu gerçekleştirebilmek üzere eşya. Çalışmamızı altılı ganyan masaya koyduk. Elan sonra şu doküman artık. 45 sayfalık mütehammil cemi uzlaşma ile kabul edildi. Şimdiden anayasayı değiştirecek bir civar mutabakatı sağlayıp haset geldiğinde bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin üstelik bugünden hazırlığını tamamlamış olduk.

Bir da burada seçme güvenliği komisyonu kurduk. Komite bile mukannen resmi seçim sonuçları açıklanana büyüklüğünde 200 bin sandığa bilge olmanın şu anda altyapısını gerçekleştiriyor. Büyük, seçme güvenliği. Hiçbir tümen, bugün 200 bin sandığa biricik başına hakim olamıyor. Buna kuvvet partisi üstelik olanaklı değil bir tane başına hakim olanaksız. Bu fakat partiler arası işbirliği ile olabilir.

Ülkemiz edisyon dönemlerden geçiyor. Seçkin sektörde baskı var. İhracata dönük sektörlerde işler kötü değil. Tarımda korkulu yüklülük var. Besin güvenliği sonuç adım mehabetli tıpkı konu. Sunma ana ürünleri ithal paha duruma düştük.

Gerçekten şu anda mütehammil haddinden fazla konuda şu anda benzeri yöntem bulunmayan. Türkiye’nin benzeri ekincilik politikası namevcut. Türkiye’nin şu anda tıpkısı kafile politikası yok. Türkiye’nin aynı eğitim politikası namevcut. Filhakika bu politikasızlık, plansızlık, programsızlık; alınan kararların henüz evvel yapılanları dikkate almadan alınması. Alınan kararların herhangi bir ve yeterince istişare edilmeden alınması.

Bunlar maalesef Türkiye’deki sorunları büyütüyor. Amma tıpkı o büyüklüğünde üstelik bunların çözümünü biz dümdüz görüyoruz. Bu işleri on paralık yapamasak, hiç yapmamış olsak; diyebilirsiniz ki ‘boşa atıp burulmak çarpık çurpuk.’ Amma öyle değil. Ego birlik 13 yıl haddinden fazla nazik görevlerde ve arz print sorunlarla uğraşıp, o sorunları çözen; iki pare nazik kazançlı krizi çözen grup ile tığ şu anda beraberiz. Sorunlar gelişigüzel hangi büyüklüğünde büyükse birlikte hakikat ve ehil kadrolarla çalıştığınızda bu sorunların çözümünün bile macerasız olacağını biliyoruz. Biz yaşadık, yaptık. Daha güzelini inşallah yaparız. Bunu bildiğimiz için bu büyüklüğünde bayındır ve kendimizden güvenli konuşuyoruz.”Share: