Ayn kaşıntısı şikayeti ile hastaneye giden nemli karı kanser olduğunu öğrendi!

Ayn kaşıntısı, gözde müfrit sulanma, kimi vakit koşa müşahede gibi problemler kıpırdak Fadimana Başbuğ her sancı hissetmediği üzere doktora gitmeyi ihmal etti. Devir geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift müşahede, televizyona bakınca kesin görememe kabilinden şikayetleri artınca doktora başvurdu ve kanser olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve kanser hücrelerinin vücudun ayrıksı bölgelerine yayılma yapmasına ramak kaldığında doktora revan 3 çocuk annesi Fadimana Başbuğ, vücudunun seçme durumunda sancı olmadığı üzere doktora gitme gereği duymadığını ifade etti. Keyif Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde kalburüstü aynı işler ile sağlığına munsap Başbuğ, vatandaşlara bu kabil şikayetleri olduğunda, geç kalmadan ayrımsız afiyet kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE BIRLIKTE VARMIŞ”

Başbuğ, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde hareket, kızarma ve çift rüyet başlamıştı. Ereğli’üstelik özel ayrımsız doktora gittim. Özel doktor bana baktı. Amansız Hastalık olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun içre de varmış. KBB burnuma da baktı. Şimdi beni faaliyetler edecekler. Önce burnumdan, sonradan da gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Tanrı müsaade verirse ferda cerrahi müdahale olacağım” ifadelerini kullandı.

“AMANSIZ HASTALIK TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Terbiye ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği Yetişek ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ziyalı Yılmaz ise kanser hastalığının çok sinsi olduğunu ve çok sakil ilerlediğini söyledi. Faaliyetler öncesinde açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kültürlü Acar, “43 yaşında Konya Ereğli’den gelen hastamız Fadimana hanım sol çarık kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının kanser gelmesi üzerine görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman üstelik ameliyata başladık. Ameliyatta çene kemiğinin tamamını çıkartacağız. Ameliyat esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta değişmeyen vereceğiz” diye konuştu.

Hasta Fadimana Komutan ameliyat oldu. Mukteza otama süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: