Ayıların zarar verdiği elektrik direkleri yenilendi

Muş’un Varto ilçesi kırsalında ayıların uymazlık verdiği ve devrilme riski olan dikme direkler, Vangölü Ruh Tevzi EKMEK (VEDAŞ) ekiplerince yenilendi.

VEDAŞ arıza ekipleri, Varto ilçesine sadık Çayıryolu köyü kırsalında ayıların el ve dişleriyle 4 elektrik ağaç direğine engel verdiğini belirleme etti.

İnsanlar ve çandır hayvanları için coşkunluk oluşturan direkler, ekipler tarafından demir direklerle değiştirildi.

Ayrıca, iki ayının kırsaldaki canlılık direğine kötülük ita anları cep telefonuyla kaydedildi.

VEDAŞ İl Müdürü Suat Coşar, AA muhabirine, yönetmenlik yerine yumruk tıpkı coğrafyada eleştiri bir görevi ödeme ettiklerini söyledi.

Bölgedeki ruh şebekelerinin tabii afetlerin birlikte karışık hayvanları nedeniyle engel gördüğünü belirten Coşar, şöyle konuştu:

“Varto ilçesine kapalı Çayıryolu köyü mevkisindeki ruh şebekemize ilişkin ağaç direklere ayılar vasıtasıyla beis verildiği belirleme edilmiştir. Beis sunulan bu ağaç direklerin namına çipo direklerle tamir çalışması yapılmaktadır. VEDAŞ namına yaz aylarında doğal hayatı destek olmak için izolasyon çalışması yapılmakta olup bu cins bakım çalışmalarımız devam etmektedir. Faaliyet enerjisinin arzının nitelikli ve emniyetli olabilmesi, aşılanmamış hayvanların uymazlık görmemesi için bu çeşit hizmet onarım çalışmaları kurumumuzca yapılmaktadır. Ayıların pençelerini kuvvetlendirmek ve inceltmek amacıyla ağaç direklerimizi ev tuttuğunu belirledik.”

Ayıların uymazlık verdiği dikme direklerin dayanıklılığının azalması nedeniyle hesabına çipo direklerin dikildiğini nâkil Coşar, “Engel gören kanalizasyon tıpkısı zamanda çandır hayvanları için üstelik hınç en etmekte. Ayıların beis görmemesi ve akıcı enerjinin sağlanması için mesai yaptık.” dedi.

Share: