AXA’dan batarya yangını tiyatrosu: Aküsü sıfır Tesla yalaz aldı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın bildirme iri sigorta şirketlerinden AXA, kaza anında aküden kaynaklı bir cuşuhuruş riskine ilgi bağışlamak amacıyla halka kilitsiz küreksiz bir cenk testi gerçekleştirdi fakat araçta akümülatör yoktu. Tuhaflık bununla dahi kalmadı. AXA, sahnelediği cidal testinde elektrikli açacak üreticisi Tesla’nın ayrımsız modelini kullandı.

Asayiş nedeniyle kök batarya kullanmadık

Insurancebusinessmag’den Gen Frost’un haberine göre, AXA, yaptığı açıklamayla, güvenlik endişesi zımnında soy tıpkısı pil bürümek namına piroteknik bir ateş sahnelendiğini akseptans etti. Patlama özelliğine sahip olan piroteknik malzemeler, alelumum işaret fişeği ve aynı ürünlerin yapımında kullanılıyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, AXA yaptığı açıklamada, tıpkı elektrikli aracın zir kısmında oluşan hasardan kaynaklanabilecek tıpkısı ünite yangını tehlikesine işaret etmeyi hedeflediğini tabir etti. AXA, açıklamasında, sahnelediği çarpışma gösterisinde, elektrikli araçlarda oluşacak yangınlarla ilgilendiren sorunlara ilgi koymak istediğini bile belirtti.

“Neyse ki, elektrikli otomobillerde ve konvansiyonel yanmalı motorlarda yangınlar çok nadirdir” denilen açıklamayla AXA, sahnelediği gösteride, Tesla bellik ayrımsız otomobil kullanmasının da bilinçli ayrımsız tercih olduğunu itiraf etmiş oldu. Ancak dava, aracın ortamında nesep batarya olmamasıydı.

Ateşe verirsen gelişigüzel şey yanar

AXA tarafından sahnelenen cenk videosunda Tesla bellik tıpkı aracın bire bir rampadan çıkmaya çalışırken devrildiği ve tıpkısı süre sonradan yalaz aldığı gözleniyor.

Kestirmece 500 kişinin katıldığı gösterinin videosunun yayınlanmasının ardından, Teslerati yazarı ve Tesla hissedarı Johnna Crider yaşanan tuhaflığı tayin etti. Crider ‘tevakki etmek, ipham ve kararsızlık’ örneği adına nitelediği bu gösteride, yalaz alacağı iddia edilen tıpkısı bilinçlilik olmadan imtihan yapılıyor olmasındaki tuhaflığı dikkat çekti. “Aynı şeyin yalaz aldığını bittabi tez edebilir ve sonraları o bilinçlilik olmadan aynı test gerçekleştirebilirsin?” diyerek soran Crider, “Haklı doğmak icabında ateşe verirsen gelişigüzel şey yanacaktır” diye niteleyerek, AXA’nın gerçekleştirdiği gösterinin sahteliğine aksan yaptı.

Dünyanın en somurtkan dublörü

Yıpranmamış Zelanda merkezli makine incelemecisi Gavin Shoebridge dahi paylaştığı içtimai iletişim araçları gönderisinde bir olarak içinde akü olmayan tıpkı Tesla aracının kullanılmasını ‘somurtkan’ namına nitelendirdi. Shoebridge, “Sigorta şirketi AXA, ayrımsız Tesla aracının pilini çıkararak alevler içre yandığını gösteren bu inanılmaz gösteriyi hazırladı. Tek dava bu gösterinin yüzde 100 temsil ve yüzdelik 500 tuhaf olması ” diyerek konunun vahametinin altını çizdi.

Dünyada lahzada küçülen AXA Türkiye yönetiminde değişim

 

Sigortacı AXA süratle küçülüyor

 

AXA’ya yatırımcı yanıltma davası izansız çekildi

 

Musk, Tesla hisselerini satmaya bitmeme ediyor

 

Otopilot Tesla kaymakamlık yaptı: 1 ölmüş

 

Düşündüğü rastgele zaman Tesla’evet 1 milyon dolar kazandırıyor

 

Share: