Avustralya Açık’ta önceki volta eşleşmeleri belli oldu

Sezonun ilk grand slam alan topu turnuvası Avustralya Yalınlık’ta anne resim kuraları çekildi.

Tek erkekler ilk turunda, favori tenisçilerden serencam şampiyon İspanyol Rafael Nadal, 21 yaşındaki 40 numaralı seribaşı Iri Britanyalı Jack Draper’le karşılaşacak. 9 kupayla turnuva tarihinin yer kudretli tenisçisi konumundaki Sırbistanlı Novak Djokovic ise dünya 75 numarası İspanyol Roberto Carballes Baena ile yüz yüze gelecek.

Tek erkeklerde sunu çok grand slam kazanan (22) tenisçi rekorunun sahibi Nadal ile 21 şampiyonluğu bulunan Djokovic’in finalden geçmiş karşılaşma ihtimali bulunmuyor.

İlk turda 2 numaralı seribaşı Norveçli Casper Ruud, Çek Tomas Machac, 3 numaralı seribaşı Yunan Stefanos Tsitsipas birlikte Fransız Quentin Halys ile karşılaşacak.

Swiatek’e önce turda Alman rakip

Tek kadınlarda, turnuvanın mehabetli favorilerinden acun 1 numarası Polonez Iga Swiatek’in ilk turdaki rakibi, 68 numaralı seribaşı Alman Jule Niemeier olacak.

Grand slamlerde bitiş oynayan, WTA 1000 turnuvası kazanan ve sıralamada genişlik yükseğe çıkan önce Afrikalı ve Fellah tenisçi unvanlarının sahibi dünya 2 numarası Tunuslu Ons Jabeur ise 88 numaralı seribaşı Slovenyalı Tamara Zidansek ile korta çıkacak.

İlk turda genişlik öne çıkan eşleşme ise bu turnuvada henüz önceki şampiyonluğa ulaşan tenisçiler Belaruslu Victoria Azarenka ile KUL’li Sofia Kenin beyninde oldu.

Sakatlığı nedeniyle turnuvaya paydaşlık durumu belirsizliğini koruyucu 2021 ÇAKER Engelsiz şampiyonu Şişman Britanyalı Emma Raducanu ise geçmiş turda Alman Tamara Korpatsch ile yüz yüze ati.

Melbourne Olimpik Park’taki Avustralya Tenis Merkezi’nde 16 Sülale Pazartesi haset başlayacak turnuva, 29 Ocak Ilişki günü bir tane rical finaliyle sona erecek.

Share: