Avrupa ve Asyalı Influencer ve Matbuat Mensupları, Expo İçin Hatay’da

Türkiye Turizm Tanıtım ve Ihya Ajansı (TGA) aracılığıyla düzenlenen izlence kapsamında yabancı matbuat mensupları ve influencerlar, EXPO 2021 alanlarını seçmek için Hatay’a geldi.

İtalya, Hollanda, Belçika, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan mevrut bütün 14 mihman, EXPO alanlarında Kuma Mevcudiyet Mozaiği, Millî Şehirler Bahçeleri, Arkeopark ve Nebat Müzesi’ni görüşme etti.

Medeniyetler Bahçesi temasıyla gerçekleştiren organizasyonda Türkiye’nin birçok farklı şehrinin mirasını inceleyen misafirler, EXPO içerisinde farklı kültürler arasında dörtköşe bir seyahat gerçekleştirdi.

Gezi kapsamında Gastronomi Akademisi’nde Hatay’a has hamhalat (sarmaiçi) workshopuna katılan misafirler, bölgeye özgü bu lezzeti kendileri hazırlayarak katılım sertifikası aldılar.

TURİSTLERİ HATAY’A NIDA ETTİLER

EXPO’ya yaptıkları ziyaretlerinde çok değişik rabıta noktaları yaratıldığından bahseden misafirler, tüm fuar alanlarını çokça enteresan bulduklarını söylediler.

Kırgızistan Super Info’dan Zholudubek Kachkynbaev, “EXPO, dünya ve Hatay’ın medeniyetini hatırlatıyor” dedi.

Bölgede çok değişik ve fena hâlde yemekler olduğunu ve apayrı şehirlerin kültürlerini görmenin kendileri üzere adamakıllı olduğunu söyleyen Kachkynbaev tamlık turistleri, Hatay’a nida etti.

EXPO’yu çok sevdiğini ve beğendiğini dile getiren Azerbaycan ARB televizyonundan Ağaç Mammadli ise ilk kez hakeza aynı deneyim yaşadığını ve ülkesine döndüğü ant buradan bahsedeceğini dile getirdi.Share: