Asayiş güçleri bakir yıla görev başında girdi

Muş’ta düzenlilik güçleri, vatandaşların sağlık ve cesaret zarfında eskimemiş yıla girmesini uydurmak üzere arama noktalarında denetim yaptı.

İl Inanma Müdürlüğüne sadık polis güçleri ekipleri, kullanılmamış yılda şehir genelinde 52 noktada 98 kol 554 personelle aplikasyon yaptı.

Muş- Bitlis karaca yolundaki uygulama noktasında fariza fail KOM, Narkotik, TEM, Düzenlilik, PÖH, Trafik ve Bala Şubesi ekipleri, Umumi Bilgelik Toplama (GBT) sorgusu yaptı, araçları arama etti.

Muş Valisi İlker Gündüzöz dahi beraberindeki İl Kurnaz Komutanı Miralay Mehmet Kasım Ermiş ve İl Itimat Müdürü Açık Deniz Kaloğlu ile kente 35 kilometre uzaklıktaki Martir Bitirmiş Üsteğmen İsmail Moray Temel Bölgesi’nde bir araya geldiği jandarmanın yıpranmamış yılını kutladı.

Burada konuşan Gündüzöz, jandarmanın 24 saat esasıyla yaz şita demeden Şehit Açıkgöz Üsteğmen İsmail Moray Töz Bölgesi’nde beklediğini söyledi.

Bölgenin sakıncasız olduğunu tamlayan Gündüzöz, “Çıktı bura tehlikesiz bir saha. Terör örgütü buralara giremiyor. Zaten dağda çokça birkaç kaldılar ve kaçışları bulunmayan. Tabii buraları metrukiyet fail vatandaşlarımız de gabi geliyor. Hayvancılık gene burada cesim benzeri kavil kaynağı oldu. Bunun dışında töz bölgesi kurulduktan sonraları buralarda yeniden evler yapılıyor. Kestirmece 200 eş yapıldı. Henüz evvel çadırın altında, konteynerlerde bizler kışın bile bekledik. Sonrasında henüz nizami olan mahiyet bölgesini sıhhatli olsun İçişleri Bakanımız, Cumhurbaşkanımız riyasetinde vermiş olduğu rastgele çeşit imkanla tesis etti.” diyerek konuştu.

Nesep bölgelerinin bölgenin tamamında olduğunu aktaran Gündüzöz şöyle devam etti:

“Sizlerin esas ve babalarınızın ellerinden öperim. Evlatları burada, görevlerinin başında ilk Cenabıhak’a, bilahare bize güç. Bu yılbaşı gecesinde gurbette olan, vatan amacıyla bu şike bayrağın altında sefer tutan nadir jandarmamızı tebrik kartı ediyorum. Cenabıhak, inşallah ayaklarına taş değdirmez. 2023’ün jandarmamıza, polisimize, Muş’umuza ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini talep ediyorum. Bu memleketin kötülüğü için çalışanlara üstelik Cenabıhak fırsat vermesin. Yeni yılınızı tebrik kartı ediyorum.”

Gündüzöz, elan sonraları Itimat Müdürlüğüne geçerek orada Site Güvenlik Dümen Sistemi merkezinde incelemelerde bulundu, Kaloğlu’ndan vukuf aldı.

Polis ve jandarma aplikasyon noktalarını da musahabe fail Gündüzöz güvenlik güçlerinin kullanılmamış yılını tebrik etti.

Share: