Artvin Milli Terbiye Müdürü Enerjik, anaokulunu ziyaret etti

Artvin Milli Terbiye Müdürü Fahri Acara, Milli Buyuru Anaokulu’nu görüşme etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenerek öğretmenlerle tıpkı süre ahbapça eden Acara, ölçülü yetişek tedris faaliyetlerine ilgili bilgi aldı.

Acar, burada yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimi haddinden fazla önemsediklerini belirterek, araştırmalara bakarak ekol öncesi terbiye deneyimi diri çocukların sahn ve meslek başarılarının henüz faziletli olduğunu söyledi.

Bu anlamda devletin arka politikaları ve Milli Eğitim Bakanlığının önemli planları doğrultusunda Artvin’birlikte okul öncesinde okullaşma oranlarının değme sabık yıl daha dahi arttığını dile getiren Çevik, bakanlığın meslek öncesinde 5 yaş grubunda yüzdelik 100, 4 yaş grubunda yüzde 75, 3 gözyaşı grubunda üstelik yüzde 50 okullaşma hedeflerini anlamak için olduklarını belirtti.

Artvin’dahi 5 gözyaşı grubunda adresleri tayin edilemeyen, iklim değiştiren torunlar olduğunu kaydeden Enerjik, bu öğrenciler dışında 5 yaşındaki çocukların hepsinin okul öncesine devamının sağlandığını anlatım etti.

Acara, “Antrparantez karye yaşam merkezlerindeki esas sınıflarında ve el eğitimi kurslarında devletimizin yekpare olanaklarını kullanarak çocuklarımızın zihinsel, fiziksel ve ruhiyat gelişimlerini destekleyici çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekol öncesi eğitimde hayatiyetli olduğumuzda cemi yetişek kademelerimizin henüz dallı güllü olacağına inanıyoruz. Bizler birlikte bu kapsamda ruhlu görünmek üzere elimizden mevrut eksiksiz çalışmalarımızı yapıyoruz.” diye konuştu.

Share: