Ankara yerli haberleri… Prof. Dr. Haydar Temel Parkı Yenimahalle’de Düzenlenen Törenle Açıldı

2020 yılında hayata veda fail Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Kelle Batıkent’te ölümsüzleşti. Yenimahalle Belediyesi marifetiyle Yıpranmamış Günindi Mahallesi’hangi yapılan Prof. Dr. Haydar Mebde Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar’ın sülale sahipliğinde düzenlenen açılışa Haydar Başlangıç’ın oğlu BTP Umumi Başkanı Hüseyin Ser ve sevenlerinin yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Uğurlu Bingöl, CHP PM Üyesi Düş Aksungur, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Şehremaneti Başkan Vekili Mehmet Kartal, Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, şehremaneti sedir üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri birlikte katıldı.

“İSTER SİYASETÇİ OLSUN İSTER SANATÇI, İSTER SPORTMEN, İSTER İŞADAMI HANGI OLURSA OLSUN İSİMLERİNİ KEYIFLENDIRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Bu ülkeye başlı çakan, bakım fail herkesi yad etmek zorundayız diye mahalle sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Reisi Fethi Yaşar, “Türk Milletinin geleneği namına da dinimizin gereği namına da bu böyledir. Onun amacıyla Yenimahalle Belediyesi namına ülkemize bakım eden her yurttaşımızın; icap politikacı olsun, lazım sanatkâr, lüzumlu sportmen, lüzumlu işadamı ne olursa olsun isimlerini keyiflendirmek amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Bu ülkede hararetli her yurttaş anayasaya göre kıymet yurttaştır. Irkı, mezhebi, dini hangi olursa olsun bu ülkede hepimiz beraberce, dostane yaşayacağız. Yenimahalle’da tığ bunu 14 yıldır yapıyoruz. Siyasetçilerin garaz ve nefretinden uzak durun. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün din anlayışını üstelik Sayın Haydar Baş’ın ağzından dinlemek benim için tıpkı onurdur. Ruhu keyifli olsun, mekanı cennet olsun” dedi.

“BİZ BUNLARI UNUTMAYIZ. FETHİ BAŞKAN BUGÜNDEN SONRA SEÇME DAİM BİZİM BAŞKANIMIZDIR”

5 bin metrekare kayran üzerine yapılan ve içerisinde koşu yolu, spor alanı, bala oyun sahası, kort, uçan top sahası ile yerleşme gruplarının bulunduğu parkı gezen ve emeği geçenlere teşekkürname fail Hüseyin Başlangıç, “Burası bizim üzere çokça mutlu edici tıpkı mekan. Esasında politika budur. Umu kabul etmek çok kolaydır. Eğer insanlara gönlünüzü açarsanız, onlara bedel yurttaş kendisine davranır, kucaklayıp sahiplenebilirseniz siz toplumun yer sevilen insanı olursunuz. Eğer tığ zaman Türkiye’yi Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ideali olan yarınlara taşıyacaksak yapacağımız bir tane şey irtibat, kardeşlik ve kardeşliğimiz tesis etmektir. Benim babam de esasında bunu yapmıştır. Babamın yapılış etmeye çalıştığı kardeşliği, zaman Fethi Başkanımız Yenimahalle’mize, Ankara’mıza, Türkiye’mize bergüzar etmiş, burada bize kardeşliğini göstermiştir. Tığ vefakâr insanlarız. Tığ bunları unutmayız. Fethi Başbuğ bugünden sonradan daima bizim başkanımızdır. Gelişigüzel zaman ona elimizden hangi geliyorsa beraberinde olacağımıza hezel veriyoruz” dedi.

“ZAMAN BİZ EKSIKSIZ VATANDAŞLARIMIZIN ÖZLEDİĞİ BİR TABLOYU GÖRÜYORUZ”

CHP Ankara Mebus Tekin Bingöl ise “Belediyecilik hizmetleri halka dönük sürdürülürse o hizmetlerden vakit kaybetmeden mıntıka halkı değil cümle şehir yararlanma valör. Zaman Yenimahalle Belediyemizin bu anlamlı açılışında girmek haysiyet verici. Zira zaman biz mecmu vatandaşlarımızın özlediği bir tabloyu görüyoruz. Ayrımcılığı reddeden birleştirici, bütünleştirici, uzlaştırmacı ve muadele duygularıyla yöntem yapanların emeğine sağlık” diye konuştu.

Share: