Aktör Orhan Aydın, kızı ve bozuk eşinin Hatay’daki depremde depresyon altında kaldığını söyleyerek müzaheret istedi

Kahramanmaraş Pazarcık’ta saat 4.17’de 7.7 kadar sarsıntı meydana geldi. Kısaca 30 saniye süren sarsıntı; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’de da hissedildi. Hatay’bile meydana mevrut depremde usta tiyatrocu Orhan Kültürlü’ın eski eşi ve kızının yaşadığı bina yıkıldı.

“KIZIM VE ANNESİ KRIZ ALTINDA, İMDAT”

Twitter hesabından Hatay’dahi zinde kızı ve bozuk eşinin bozgun altında kaldığını ve ulaşamadıklarını belirten tiyatrocu, “Kızıma ve annesine ulaşamıyorum” diyerek yardım istedi. Kızı ve çarkıt eşini yaşadığı habbe adresini veren Orhan Münevver, “Ocak yıkılmış kızım ve annesi enkazın altında. İmdat…” ifadelerini kullandı.

DEPREM SONRASI 4. SEVİYE ALARM VERİLDİ

Kahramanmaraş Pazarcık’ta saat 4.17’de 7.7 büyüklüğünde hareket meydana geldi. Içtima 7 kilometre derinliğinde meydana mevrut deprem yaklaşık 30 saniye sürdü. Yer Sarsıntısı; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’birlikte dahi yıkıma neden oldu.

Hareket sonrası açıklamalarda kâin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4. düzey alarm verildiğini belirterek “Saat 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık’ta benzeri kırık üstünde sarsıntı meydana geldi. Taharri istirdat ekiplerimizi seferber ettik. Şu esas kadar 6’nın üzerinde 6 zelzele var, en büyüğü 6,6. Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü kırat alarm ortaya koyduk. Bu, arsıulusal yardımı üstelik içeren tıpkısı alarmdır. TSK, Uyanık, Güven, AFAD alarm durumunda. Değişik şehirlerden bölgelere ekipler gönderiyoruz.” dedi.

Share: