Aksaray’da 86 gözaltından 80 durdurma

Aksaray’da 86 gözaltından 80 tutuklama

Ani hâkim, alışılmamış uygulama ve operasyonlar sonucu gözaltına alınan 86 şüpheliden 80’i tutuklanarak cezaevine gönderildi

AKSARAY – Aksaray’da 1 ay içerisinde planlı operasyonlar, alışılmamış uygulamalar ve alışılmamış baskınlar işleyen polis sorguladığı 16 bin 823 şahıstan 737’si karşı yasalı muamelat yaptı. 86 kişinin gözaltına alındığı ve onlarca suç unsurunun ele geçirildiği çalışmada 80 güç bile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Halkın yaşayış ve güvenliğini nail olmak, yaşanan olayların önüne geçilmek adına bir nice say yapan İl Emniyet Müdürlüğü 1 kamer içerisinde geniş yetenekli icraat yaptı. Aksaray Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde ölçülü çalışmalara Düzenlilik Şubesi ilkin tutmak amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, Narkotik Suçlarla Savaş Şubesi, Terörle Uğraş Şubesi, Trafik Denetleme Şubesi, Düzenlilik Şubesi ve mahalle bekçileri katıldı. Kent genelinde kıraathane ve eğlence merkezi üzere bir nice umuma kilitsiz küreksiz aksiyon yerine vehleten baskınlar yapıldı. Buradaki vatandaşlar yegâne bir tane sorgulanarak denetimden geçirildi. Ekiplerin elde ettiği bilgiler doğrultusunda yapılan operasyonlarda onlarca suçlu yakalanarak gözaltına makbuz. Yollarda yapılan şok uygulamalarda ise mecmu çoban ve yolcular bir bir denetimden geçirildi. 1 ay boyunca temas dönüş 24 saat boyunca gerçekleştirilen çalışmalarda 16 bin 823 eş Umumi Vukuf Taramasından geçirilirken çeşitli suçlardan 737 ibret hakkında adli işlem yapıldı. Yakalanan şüphelilerden 86 can gözaltına alınırken, emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye gönderme edilen 86 kişiden 80’i tutuklanarak Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne gönderildi. Bu çerçevede yapılan aramalarda ise 20 nüsha ruhsatsız tabanca, 15 sayı ruhsatsız kurusıkı tabanca, 10 adet ruhsatsız av ve pompalı tüfek. 231 skor fişek 6 sayı ganimet motor, 1 sayı ganimet araba, 102,78 gram metamfetamin, 61,09 gram yaman, 9,70 gram eroin, 38,65 gram bonzai ve 34 sayı eroin hap ele geçirildi.

İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan mukayyet açıklamada, “Yanlışlık ve suçlularla mücadelemiz seçim çerçevesinde kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Share: