Aksaray’da 52 ekipten oluşan 224 polisle ‘Huzur 68’ uygulaması

Aksaray’birlikte 52 ekipten oluşan 224 polisle ‘Geçim 68’ uygulaması

AKSARAY Aksaray’dahi 52 ekipten oluşan 224 polisin katılımı ile “Huzur 68” uygulaması gerçekleştirildi. Ayrıntılı namlulu silahlarla alınan asayiş önlemleri altında gerçekleştirilen uygulamalarda haddinden fazla sayıda yanlışlık ve suç unsuru ele geçirilirken 3 şahsiyet tutuklanarak cezaevine kondu.

Aksaray’bile geçim ve güvenliğin sağlanması namına türlü çalışmalar fail İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde şehir genelinde yepyeni aplikasyon için sabahın erken saatlerinde harekete geçti. “Sağlık 68” ismi sunulan ve 5 kademeli kendisine gerçekleştirilen uygulamaya 52 ekipten oluşan hep 224 inanma mensubu katıldı. 9 köy yolu, 9 anne ana yol, 60 otopark ile meslek çevresinde gerçekleştirilen denetimlerde ayrıca 9 apart otele, 7 genel ağ kafeye ve 25 umuma açıkça aksiyon yerine aniden baskınlar yapıldı. Etraflı namlulu silahlarla degaje asayiş önlemleri altında gerçekleştirilen uygulamalarda vesait, şahıslar, park ve bahçeler, aksiyon yerleri didik didik arandı. Asayiş Şubesi, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (ÇIFTLIK), Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesi, Terörle Savaş Şubesi, Gidiş Geliş Fal Şubesi, Çevik Güç Şubesi ve Asayiş Şubesi ekiplerinin katıldığı uygulamalarda 2 bin 509 kişi Umumi Vukuf Taramasından geçirildi. Yollarda yapılan uygulamalarda ise 468 vesile denetimden geçirildi. Sabah er saatlerde başlayan ve gece yarısına büyüklüğünde bitmeme fail çalışmalarda 7 aranan nefer yakalanarak gözaltına alındı. Bu şahıslardan 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, yasadışı yollarla ülkeye girdiği belirleme edilen 3 Afganistan uyruklu isim üstelik yakalandı. 2 skor ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca ile 13 fişeğin ele geçirildiği pratikte denetimden geçirilen 468 araçtan 13 çevirgeç sürücüsüne mecmu 10 bin 885 TL idari para cezası uygulandı.

İl Itimat Müdürlüğünden yapılan kayıtlı açıklamada şehrin huzuru, insanların duygusal ve servet güvenliğinin sağlanması adına yapılan çalışmaların inceden inceye geceli gündüzlü sürdürüleceği bildirildi.

Share: