Aksaray’da 15 Yaşındaki Canlı Kız Vurularak Öldürüldü

EKSIKSIZLIK SAYGINLIK ATALAY

Aksaray’ın Muhsin Çelebi Mahallesi’nde 15 yaşındaki Melike Arıbaş, ‘eski nişanlısı’ olduğu öne sürülen Muhammet Tığ (23) marifetiyle silahla vurularak öldürüldü. Kızının gözleri önünde öldürülmesine tanık olan ata alışılmamış geçirirken, taze kız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay saat 14.00 sıralarında Muhsin Çelebi Mahallesi 800. Sokak’ta bulunan bir kafe önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Melike Arıbaş’a (15) sakat nişanlısı olduğu iddia edilen Muhammet Tığ (23) yoluyla kafe önünde karşılaştı. Aralarında çıkan ağız dalaşı sırasında Muhammet Kılıç, birlikte taşıdığı ruhsatsız silah ile Melike Arıbaş’a dokunaklı açtı. Eksperyans tanıklarının çağırdığı 112 Evgin Servis ekipleri tarafından dokunaklı dertli olarak Aksaray Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılan Arıbaş, bilcümle müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tendürüst kızın cenazesi görüngü yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarından sonra Adli Tababet Kurumu’na atıf edildi. Polis Güçleri ve müddeiumumilik olayla ilişik sormaca başlattı.

Kızının gözleri uğrunda öldürülmesine tanık olan ağababa ise şoka girdi. Çiftin 6 kamer nişanlı kaldığı öğrenildi. Kıyacı zanlısı Muhammet Kılıç gelgeç kendisine kaçmaya çalışırken polisler yoluyla yakalanarak Aksaray Emniyeti’ne götürüldü.

Share: