Akıbet zaman haberleri | Kıya davası sanığına indirimle 12 sene 6 kamer mapus

KOCAELİ’nin Derince ilçesinde, eşinin balkonda somurtkan çöz çamaşırlarını görmeleri nedeniyle arkadaşlarıyla aralarında sâdır kavgada hayatını kaybeden Ramazan Göğerçin (25) davasında karar verildi. Sanık Sefahat Numan Tunç’a indirimle 12 yıl 6 kamer mahbes cezası verildi.

Fenomen, Kurban Bayramı’nın evvel haset olan 31 Orak Ayı 2020’de, Derince Mersincik Mahallesi’ndeki ormanda meydana geldi. Arkadaşları Ramazan Göğerçin’i ahzetmek üzere evine giden Âlem Numan Bronz ve Erbil D., eşiyle karşılaştı. Göğerçin’in uyuduğunu öğrenen ikili, habbe balkonunda tıpkı müddet oturdu. Uyandıktan bilahare Ramazan Göğerçin, arkadaşlarının kendisinden habersiz evine girip, eşinin balkonda asık çöz çamaşırlarını görmelerine sinirlenerek, dışarı artık. Benzeri müddet sonra Cümbüş Numan Bronz’u arayan Göğerçin, Derince’nin Mersincik Mahallesi’ndeki ormanda kavuşmak istedi. Ormanda mülaki 3 bacanak ortada savaş çıktı. Ramazan Göğerçin ve Düğün Numan Tunç, tabanca ile vurularak yaralandı. Hastaneye kaldırılan Göğerçin hayatını kaybetti, Bronz ise tedavisinin ardından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Olayla ait Kocaeli 5’nci Çetin Ceza Mahkemesi’nde devam fail davanın karar duruşması, zaman görüldü. Duruşmaya sanık Sefahat Numan Tunç ve sanık avukatları katıldı. Sanık hakkındaki kararını açıklayan duruşma heyeti, ‘kasten öldürme’ suçlaması ile yargılanan Zevküsefa Numan Tunç’a nahak kımıldatma ve gani hal indirimleri uygulayarak, 12 sene 6 kamer mahpushane cezası verilmesine hükmetti.

Share: